Hobby
26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko jedna, a jej zawodnicy do osiągnięcia sukcesu potrzebują nie tylko perfekcyjnych umiejętności, ale i doskonałego obuwia. Jak dobrać buty piłkarskie, aby zagwarantować sobie maksymalny komfort gry i niezakłóconą precyzję podań?

Odpowiednia podeszwa podniesie poziom skuteczności

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze obuwia do gry w nogę jest rodzaj nawierzchni, na której będą odbywać się treningi oraz rozgrywki. Zakup właściwego modelu butów da poczucie komfortu, a jeśli będą użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem, gracz zapobiegnie szybkiej eksploatacji produktu.

Wśród najpopularniejszych znajdują się buty piłkarskie adidas – a dokładniej korki (znane również jako lanki) często użytkowane w środowisku piłkarskim. Ich podeszwa wyposażona jest w plastikowe lub gumowe kołki, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność do nawierzchni. Modele tego typu przeznaczone są do gry na trawie naturalnej, gdzie pozwalają zwiększyć efektywność ruchów, a także wpływają na zwinność i zwrotność.

Do rozgrywek na sztucznej murawie zdecydowanie najlepszym wyborem będą klasyczne turfy. Podeszwa takich butów wyposażona jest w niewielkie wypustki, co pozwala na równomierne rozmieszczenie ciężaru ciała nawet podczas dynamicznych akcji. Do nawierzchni halowych najlepiej sprawdzą się halówki – idealne na parkiet lub halę pokrytą gumą lub kauczukiem.

Skóra czy materiał syntetyczny?

Piłkarz, który poważnie traktuje swoją pasję i mierzy wysoko, nie powinien pozostawiać swoich wyborów przypadkowi. Jeśli chodzi o buty piłkarskie Adidas, najlepiej będzie dobrać je również pod kątem materiału. Choć w ofercie sklepów bez problemu znajdzie się obuwie, łączące oba rodzaje tkanin, warto przemyśleć dokładniej swoją decyzję.

Modele ze skórzaną cholewką wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W takich butach grają głównie bramkarze oraz obrońcy, pozostali natomiast decydują się na buty wykonane z materiałów syntetycznych, które gwarantują idealne dopasowanie do stopy, są niewymagające w pielęgnacji, a do tego są ultralekkie, przewiewne i zapewniają bardzo dobre czucie piłki.

Gdy o sukcesie decydują milimetry

Niemniej ważnym czynnikiem przy zakupie obuwia piłkarskiego jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Warto w tym miejscu raz na zawsze obalić mit o zachowaniu 1-centymetrowej przerwy między stopą a cholewką. Buty piłkarskie Adidas powinny być dopasowane, ale należy zachować kilka milimetrów zapasu, aby uniknąć bolesnych otarć.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar butów do gry w piłkę? Należy przygotować czystą kartkę i postawić na niej stopę, a następnie zaznaczyć miejsca, w których kończą się duży palec oraz pięta. Teraz za pomocą linijki wystarczy zmierzyć odległość i posłużyć się tabelą rozmiarów producenta w celu zakupu dopasowanego obuwia.

Gdzie kupić markowe buty piłkarskie?

Wirtualna przestrzeń pełna jest sklepów, które w rzeczywistości okazują się sprzedawać wątpliwej jakości podróbki. Oryginalne buty piłkarskie Adidas dostępne są w ofercie numer1.store, który od lat cieszy się renomą jako sprawdzony dostawca sprzętu i obuwia dedykowanych profesjonalnej piłce nożnej.

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...
26 września 2022

Propozycja doskonale przedstawionego kawałka historii do czytania

 “Narrenturm” polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego jest pierwszą...