Trening i ćwiczenia
7 lutego 2022

Jak trenować w okresie zimowym?

Śnieg za oknem i niezbyt urokliwa pogoda sprawiają, że nasza motywacja do czegokolwiek nie jest na zbyt wysokim poziomie. Dotyczy to między innymi uprawiania regularnej aktywności fizycznej. Brakuje nam chęci i zapału, a to wszystko spowodowane jest spadkiem energii. Wychodząc do pracy najczęściej jest jeszcze ciemno, a wracając z niej również próżno szukać słońca. To sprawia, że jedyne na co mamy ochotę to schować się pod kocem z ciepłą herbatą i dobrą książką. Niskie temperatury również dokładają swoje dwa grosze, skutecznie demotywując nas do wyjścia na siłownię. Natomiast, na szczęście dobra wiadomość jest taka, że dni stają się coraz dłuższe, a wiosna jest tuż za rogiem. Patrząc na to z tej perspektywy, warto popracować nad swoją motywacją i zawalczeniem nad idealną figura do lata. Szeroki wachlarz korzyści jakie niosą za sobą regularne treningi jest niezliczona ilość. Z pewnością zauważysz poprawę samopoczucia w ciągu dnia, co pozwoli Ci w lepszym humorze przeżyć zimę. Znaczne polepszenie kondycji, a także pożegnanie niechcianych kilogramów także sprawią, że najzimniejsza pora roku minie szybciej i milej. Jak więc trenować, by osiągnąć zamierzone cele?

Pora skończyć z wymówkami

Z pewnością wielu z nas mogłoby się nazwać mistrzami wymówek. Mając do zrobienia coś czego bardzo nie chcemy, jesteśmy w stanie znaleźć wiele innych niezbędnych do zrobienia czynności. Natomiast podświadomie wiemy, że jest to jedynie odwlekanie czegoś w czasie i rezygnowanie ze spektakularnych efektów jakie możemy uzyskać. Im szybciej staniemy w prawdzie oraz przyznamy się przed sobą, że nadszedł już czas, aby zakończyć poszukiwania nowych wymówek, tym korzystniej dla nas samych. „Ruch to zdrowie”, dlatego szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy jest ono na wagę złota, powinniśmy o nie bardzo mocno zadbać. Regularna aktywność fizyczna wpływa nie tylko na satysfakcjonujące efekty wizualne, ale również na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Komórki w naszym ciele zostają dotlenione, a praca wszelkich narządów staje się o wiele sprawniejsza. Dobrze jest stworzyć konkretny plan działania, który rozpiszemy na dni tygodnia. Dzięki temu, będzie nam łatwiej się tego trzymać, a także obserwować jak dużo już zrobiliśmy.

Zacznij ćwiczyć w grupie

Aktywność fizyczna kojarzy nam się często z czymś co wymaga od nas jedynie wysiłku i poświęcenia, natomiast nie mamy co liczyć na jakiekolwiek przyjemności z tym związane. Jedyna korzyść jaka nas czeka to zauważalna różnica w masie ciała czy wyglądzie sylwetki. W rzeczywistości, jeśli tylko postawimy na odpowiedni wybór, możemy połączyć to co przyjemne z tym co pożyteczne. I choć nie oznacza to, że będzie łatwo, z pewnością nie będzie to dla Ciebie tak męczące psychicznie. Gdy wracamy po całym dniu pracy i jesteśmy zmęczeni, nie ma się co dziwić, że po prostu nam się nie chce. Z uwagi na to, jeśli dołożymy do tego treningi, które nas jeszcze bardziej zniechęcają, jedyne co z tego będziemy mieli to jeszcze więcej frustracji i przygnębienia. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się zorganizowane zajęcia, które odbywają się w grupie. Poznając nowe osoby wspólnie będziecie się motywować i zachęcać do stawiania sobie poprzeczki coraz wyżej.

Wybierz się na obóz sportowy dla dorosłych

Świetnym sposobem na to, aby zmotywować się zimą do wykonywania aktywności fizycznej jest wyjazd na wczasy odchudzające. Trwa on od kilku do kilkunastu dni, a w jego trakcie możesz liczyć na przeróżne formy treningów. To czego tam nie zabraknie to dużej dawki motywacji, świetnych ludzi i hektolitrów wylanego potu. Ćwiczyć będziesz pod okiem doświadczonych trenerów, którzy przez cały czas będą do Twojej dyspozycji. Co więcej, będzie tam również dietetyk, który zadba o zbilansowane i zdrowe posiłki. Obóz treningowy dla dorosłych pozwoli Ci wystartować z nową energią i kontynuować to, kiedy wrócisz już do domu.

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...