Hobby
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z wiadomościami nt. sportowców oraz wynikami zmagań. Poniżej poznasz trzy miejsca, gdzie możesz czerpać wiedzę na temat rozgrywek.

Social media i relacje live

 Pierwszym, prężnie rozwijającym się miejscem są social media. Do tych najbardziej popularnych w kontekście sportowym są Facebook, Instagram oraz YouTube. Na portalach można nie tylko poczytać o zbliżających się rozgrywkach, ale i często można je zobaczyć online poprzez live. Dodatkowo publikowane są materiały specjalne w formie wideo jak np. wywiady, komentarze do meczów z ekspertami. Można śmiało powiedzieć, że social media to miejsce w internecie, które częściowo przejmuje popularną wciąż telewizję. W Social Mediach dostępni są również sami sportowcy, którzy w większości mają bardzo dobry kontakt ze swoimi fanami i na bieżąco się z nimi kontaktują przez komentarze pod postami, czy w wiadomościach prywatnych. Inną opcją w Social Mediach są grupy np. na Facebooku, które zrzeszają fanów jednego typy rywalizacji sportowej lub danej osoby. Tworzenie takiej społeczności jest niezwykle ważne. 

Blogi sportowe

Kolejnym źródłem pozyskiwania wiedzy na temat rywalizacji sportowej są blogi. Świetnym tego przykładem jest Blog STS - najnowsze wiadomości ze świata sportu. Wiadomości na blogu mają w większości funkcję informacyjną choć fani danej dyscypliny mogą dzielić się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Na blogach często można odnaleźć opinie doświadczonych osób, specjalistów z danej dziedziny. Materiały są merytoryczne i zawierają dużo cennych spostrzeżeń. 

Na blogach sportowych można znaleźć również relacje przed i pomeczowe nt. danych zawodników, czy np. sytuacji w trakcie meczu. Najczęściej komentowane dyscypliny sportowe to: 

  • piłka nożna,
  • siatkówka,
  • MMA,
  • tenis,
  • lekkoatletyka,
  • kolarstwo,
  • piłka ręczna,
  • koszykówka,
  • żużel,
  • skoki narciarskie.

Dedykowane aplikacje mobilne

Kolejną z opcji jest zainstalowanie aplikacji i śledzenie na bieżąco wyników danych rozgrywek. W przypadku tego rozwiązania przede wszystkim publikowane są wyłącznie wyniki lub krótkie relacje live w formie tekstowej danych dyscyplin sportowych. 

Aplikacje są dostępne na systemy Android oraz iOS. W apkach często można ustawić powiadomienia na temat zmieniających się wynikach rozgrywek np. o zdobytym golu, wygranym secie, czy odległości skoku zawodnika. Dodatkowo część aplikacji posiada funkcjonalność, która może zrzeszać fanów danej dyscypliny np. w formie chatu.

A jakie są Wasze sposoby, aby być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi?

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...
26 września 2022

Propozycja doskonale przedstawionego kawałka historii do czytania

 “Narrenturm” polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego jest pierwszą...