Trening i ćwiczenia
13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór. Jednym z jego podstawowych elementów są męskie spodnie rowerowe, których szeroki wybór znajdziemy w sieci. Spodnie rowerowe występują zarówno w wersji letniej, jak i zimowej, co pozwala na wybór modelu idealnie dopasowanego do warunków pogodowych. W jakie męskie spodnie rowerowe warto inwestować na każdą porę roku?

Męskie spodenki rowerowe na letnie przejażdżki

Letnie spodnie rowerowe to nic innego, jak krótkie spodenki, które pozostawiają odkryte kolana i dolną część nóg. Są przewiewne oraz doskonale sprawdzają się do jazdy w ciepłe i upalne dni. Spodenki rowerowe występują w dwóch podstawowych wariantach - obcisłym i luźnym. Obcisłe spodenki męskie na rower są najchętniej wybieraną przez rowerzystów opcją nie bez powodu. Dobrze przylegają bowiem do ciała w prawidłowy sposób regulując jego temperaturę i odprowadzając wilgoć, są wygodne i nie krępują ruchów oraz są dodatkowo wyposażone w zintegrowaną, praktyczną wkładkę, która znacząco podnosi komfort jazdy.

Luźne spodenki rowerowe to z kolei opcja dla tych rowerzystów, którzy czują się mało komfortowo w obcisłej, ściśle przylegającej do ciała odzieży. Szorty rowerowe są z zasady dedykowane raczej jeździe amatorskiej, lecz to przeszkadza to miłośnikom jazdy all-mountain czy enduro do sięgania właśnie po nie. Szorty są bowiem przewiewne, a wybrane modele dedykowane jeździe wyczynowej dodatkowo wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenie materiałów, co podnosi ich trwałość oraz pozwala bez obaw użytkować podczas jazdy w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Męskie spodnie rowerowe na jesień i zimę

Spodenki rowerowe i szorty są przeznaczone do jazdy w ciepłe dni. W okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja przejażdżkom rowerowym, należy je natomiast zastąpić długimi spodniami, które zaoferują naszym nogom przyjemne ciepło oraz odpowiednią ochronę przed zimnym wiatrem, deszczem oraz śniegiem. Podobnie, jak w przypadku spodenek, także długie męskie spodnie rowerowe występują w dwóch wariantach - obcisłym oraz luźnym.

Spodnie rowerowe obcisłe są często wyposażone w praktyczne grube szelki, które utrzymują strój w odpowiedniej pozycji oraz zapobiegają jego przemieszczaniu się w trakcie jazdy chroniąc dodatkowo dolną część pleców rowerzysty przed wychłodzeniem. Obcisłe męskie spodnie rowerowe są przy tym wygodne, a wybrane modele dedykowane zimowym przejażdżkom dodatkowo wyposażone w praktyczne ocieplenie, które pozwala zrezygnować z noszenia pod spodem bielizny termoaktywnej.

Męskie spodnie rowerowe w wersji luźniejszej zapewniają swobodę i są raczej polecane na krótsze przejażdżki. Mogą występować w wersji klasycznej z długimi nogawkami lub posiadać praktyczne odpinane nogawki, co czyni z nich świetną propozycję spodni całorocznych. Luźne spodnie rowerowe są nieocieplane i zazwyczaj są wykonane z wodoodpornego materiału. Najlepiej sprawdzają się do noszenia jesienią i wczesną wiosną, na zimę natomiast należy pamiętać o założeniu pod nie ciepłej bielizny termoaktywnej.

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...