Trening i ćwiczenia
13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór. Jednym z jego podstawowych elementów są męskie spodnie rowerowe, których szeroki wybór znajdziemy w sieci. Spodnie rowerowe występują zarówno w wersji letniej, jak i zimowej, co pozwala na wybór modelu idealnie dopasowanego do warunków pogodowych. W jakie męskie spodnie rowerowe warto inwestować na każdą porę roku?

Męskie spodenki rowerowe na letnie przejażdżki

Letnie spodnie rowerowe to nic innego, jak krótkie spodenki, które pozostawiają odkryte kolana i dolną część nóg. Są przewiewne oraz doskonale sprawdzają się do jazdy w ciepłe i upalne dni. Spodenki rowerowe występują w dwóch podstawowych wariantach - obcisłym i luźnym. Obcisłe spodenki męskie na rower są najchętniej wybieraną przez rowerzystów opcją nie bez powodu. Dobrze przylegają bowiem do ciała w prawidłowy sposób regulując jego temperaturę i odprowadzając wilgoć, są wygodne i nie krępują ruchów oraz są dodatkowo wyposażone w zintegrowaną, praktyczną wkładkę, która znacząco podnosi komfort jazdy.

Luźne spodenki rowerowe to z kolei opcja dla tych rowerzystów, którzy czują się mało komfortowo w obcisłej, ściśle przylegającej do ciała odzieży. Szorty rowerowe są z zasady dedykowane raczej jeździe amatorskiej, lecz to przeszkadza to miłośnikom jazdy all-mountain czy enduro do sięgania właśnie po nie. Szorty są bowiem przewiewne, a wybrane modele dedykowane jeździe wyczynowej dodatkowo wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenie materiałów, co podnosi ich trwałość oraz pozwala bez obaw użytkować podczas jazdy w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Męskie spodnie rowerowe na jesień i zimę

Spodenki rowerowe i szorty są przeznaczone do jazdy w ciepłe dni. W okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja przejażdżkom rowerowym, należy je natomiast zastąpić długimi spodniami, które zaoferują naszym nogom przyjemne ciepło oraz odpowiednią ochronę przed zimnym wiatrem, deszczem oraz śniegiem. Podobnie, jak w przypadku spodenek, także długie męskie spodnie rowerowe występują w dwóch wariantach - obcisłym oraz luźnym.

Spodnie rowerowe obcisłe są często wyposażone w praktyczne grube szelki, które utrzymują strój w odpowiedniej pozycji oraz zapobiegają jego przemieszczaniu się w trakcie jazdy chroniąc dodatkowo dolną część pleców rowerzysty przed wychłodzeniem. Obcisłe męskie spodnie rowerowe są przy tym wygodne, a wybrane modele dedykowane zimowym przejażdżkom dodatkowo wyposażone w praktyczne ocieplenie, które pozwala zrezygnować z noszenia pod spodem bielizny termoaktywnej.

Męskie spodnie rowerowe w wersji luźniejszej zapewniają swobodę i są raczej polecane na krótsze przejażdżki. Mogą występować w wersji klasycznej z długimi nogawkami lub posiadać praktyczne odpinane nogawki, co czyni z nich świetną propozycję spodni całorocznych. Luźne spodnie rowerowe są nieocieplane i zazwyczaj są wykonane z wodoodpornego materiału. Najlepiej sprawdzają się do noszenia jesienią i wczesną wiosną, na zimę natomiast należy pamiętać o założeniu pod nie ciepłej bielizny termoaktywnej.

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

22 kwietnia 2021

Hantle, sztangi i inne obciążenia – zaczynamy trening siłowy w domu

Chcesz zacząć treningi, ale nie masz ochoty wybierać się na siłownię? Bez obaw, w domu...
14 kwietnia 2021

Jak często można wykonywać trening EMS dla tych samych grup mięśniowych?

EMS, czyli Elektryczna Stymulacja Mięśni to rodzaj urządzenia do poprawy kondycji, które...
20 stycznia 2021

Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkującego biegacza

Mówią, że sport, to zdrowie i ma to ogromne przełożenie w praktyce. Jednym ze sposobów...