Hobby
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pływanie, nurkowanie czy skoki do wody zapewniają mnóstwo frajdy, a jednocześnie są korzystną dla zdrowia aktywnością fizyczną. Wybierając się na basen, należy zabrać ze sobą kilka potrzebnych przedmiotów takich jak wygodny strój kąpielowy, ręcznik, okulary pływackie czy czepek – w przypadku osób mających dłuższe włosy. Wielu z nas zapomina jednak o spakowaniu klapków basenowych, mimo że są one niezbędne na pływalni. Dlaczego korzystanie z nich jest tak ważne?

Klapki basenowe a względy bezpieczeństwa

Korzystanie z klapków basenowych jest wymagane na wielu pływalniach – otwartych i zamkniętych – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Mokre posadzki na terenie basenu, pryszniców, a także w szatni bywają bowiem bardzo śliskie, co bez odpowiedniego obuwia może doprowadzić do poślizgnięcia się. To zaś nierzadko skutkuje nie tylko bolesnym upadkiem, ale też urazami takimi jak stłuczenia, skręcenia czy nawet złamania. Klapki basenowe muszą więc być dopasowane pod kątem rozmiaru, a do tego wykonane z tworzywa sztucznego zapewniającego właściwości antypoślizgowe. Obuwie tego typu należy nosić przez cały czas przebywania na basenie, od momentu przebrania się w szatni, przez korzystanie z pryszniców i samej pływalni, aż do wyjścia z niej.

Ochrona przed drobnoustrojami

Klapki basenowe zapewniają bezpieczeństwo nie tylko poprzez ochronę przed poślizgnięciem się i upadkiem. Bardzo duże znaczenie mają również kwestie higieniczne. Z rozmaitych basenów codziennie korzystają setki osób – są to więc idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów. Chodzenie boso po terenie pływalni może zatem doprowadzić do problemów zdrowotnych natury dermatologicznej, zwłaszcza do grzybicy stóp lub paznokci, ale też do infekcji bakteryjnych. Klapki skutecznie chronią przed takimi kłopotami, a dzięki zastosowaniu tworzyw sztucznych do ich produkcji – nie sprawiają żadnego problemu w czyszczeniu po opuszczeniu basenu.

Wygodne, solidne klapki basenowe zaufanej marki

Każdy, kto wybiera się na basen, powinien więc zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie zapewniające bezpieczeństwo i higienę. Należy zadbać o to, by klapki były dopasowane, wytrzymałe oraz wykonane z właściwego materiału, a szeroka gama modeli dostępnych na rynku pozwoli wybrać idealną opcję także pod względem stylu. Dobrym pomysłem będzie postawienie na produkty jednego ze sprawdzonych producentów takich jak Diadora, Nike, Under Armour czy KubotaKlapki basenowe niezawodnie spełnią wtedy swoje zadanie i sprawdzą się podczas bardzo wielu wypraw na pływalnię.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
26 września 2022

Propozycja doskonale przedstawionego kawałka historii do czytania

 “Narrenturm” polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego jest pierwszą...