Hobby
25 listopada 2021

Surfowanie

​Surfowanie kojarzy się z amerykańskimi filmami oraz imponującymi ścianami wody nad Pacyfikiem. Niewiele osób jednak wie, że Bałtyk jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z tym wyjątkowym sportem. Dlaczego warto wybrać polskie morze? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

Surfowanie kojarzy się z amerykańskimi filmami oraz imponującymi ścianami wody nad Pacyfikiem. Niewiele osób jednak wie, że Bałtyk jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia przygody z tym wyjątkowym sportem. Dlaczego warto wybrać polskie morze? Odpowiedź w dzisiejszym artykule!

Dobry start

Każda dyscyplina rozpoczyna się od nauki stawiania pierwszych kroków, a w przypadku surfowania- ślizgów. Właśnie dlatego Bałtyk sprawdzi się, gdy mamy do czynienia z początkującymi adeptami sztuki.
Mniejsze fale umożliwiają oswajanie się z nietypowym sposobem pracy naszego ciała i nie powodują frustracji. Bądź wytrwały, a wkrótce będziesz podziwiał taflę wody ze stabilnej pozycji na desce!

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kolejna przewaga Bałtyku wiąże się z zapewnieniem odpowiedniego poziomu ochrony dla pasjonatów dyscypliny. Nie należy zapominać, że surfing zalicza się do grupy sportów ekstremalnych i wymaga właściwego przygotowania.
Morze Bałtyckie jest bardzo dobrze dostosowane do treningu tego rodzaju aktywności. Brak elementów skalnych oraz raf koralowych, dzięki czemu znika potencjalne ryzyko urazów mechanicznych i bolesnych rozcięć. Ogromną zaletą jest również piaszczyste dno, od którego możesz się śmiało odbić, gdy zajdzie taka potrzeba. Pewnym pocieszeniem jest także fakt, że nie spotkamy na swej drodze żadnego rekina!
Sporą zaletą jest niewielkie zasolenie wody na obszarze tego akwenu. Upraszcza to cały proces ćwiczenia, zwłaszcza na początkowym etapie edukacji.

Morze możliwości 

Imponujące widoki plaż z zachodnich produkcji filmowych mają jednak podstawową wadę- tłok. Surfing jest w Polsce stosunkowo nowym sposobem spędzania czasu nad morzem, więc warunki są naprawdę atrakcyjne. 
Więcej przestrzeni oznacza wyższe bezpieczeństwo, a także okazję do sprawdzenia zdobytych umiejętności. Bez obaw, każdy znajdzie tu kawałek miejsca wyłącznie dla siebie.

Na wyciągnięcie ręki

Bałtyk jest dostępny dla wszystkich, co umożliwia nawet spontaniczny wypad na weekend! Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, gdyż profesjonalna szkoła surfingu zapewni niezbędne wyposażenie i fachową opiekę!

 Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...