Trening i ćwiczenia
1 grudnia 2017

Wyjadacz - przewodnik, czyli po co komu trener…

Mentor, guru, kiedy trzeba przyjaciel. Trener personalny to osoba, która uzależni Cię od siłowni i sprawi, że poczujesz się tam, jak w domu. Instruktor dostosowuje ćwiczenia do Twojego poziomu, biorąc pod uwagę kondycję, wiek, budowę ciała. Udzieli niezbędnych rad, a w trudnych chwilach skutecznie zmotywuje. Jak wygląda konsultacja w sieci klubów sportowych Total Fitness?

Na początek twarde dane. Pomiar masy ciała, obwodów oraz zbadanie składu ciała (np. zawartości tkanki tłuszczowej) są niezbędne do wytyczenia poziomu startowego i kontrolowania postępów. Już na początku warto określić podstawowe cele treningowe. Przygotowanie i omówienie wstępnego planu treningowego, który pomoże odnieść sukces w walce z wyznaczonymi priorytetami czyni cuda.

Pamiętaj o własnych ograniczeniach. Trener weźmie je pod uwagę. Kolejne elementy dobrze przeprowadzonej konsultacji to sprawdzenie podstawowych wzorców aparatu ruchu i zdiagnozowanie nieprawidłowości. Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń jest absolutnym priorytetem, a wszelkie zlekceważone nieprawidłowości mogą spowodować późniejsze kontuzje.

Jesteśmy tym, co jemy. Jeśli często odnosiliście się do tego zdania z pobłażliwością, czas na zmianę. Zapoznanie się z podstawowymi wskazówkami żywieniowymi , które mają wpływ na nasz wygląd zewnętrzny, samopoczucie, jak i zdrowie to niezbędny element każdej metamorfozy. Trener podpowie, co i kiedy jeść. Zwróci uwagę, w jaki sposób czytać etykiety, na co stawiać i czego unikać. Pamiętajcie, że pierwszy posiłek możecie zjeść już około pół godziny po treningu. Z kolei zanim zaczniemy ćwiczyć, warto zaprzyjaźnić się z produktami wysokobiałkowymi. Umiar i zdrowy rozsądek to zawsze najlepsi przyjaciele.

Trenerzy Total Fitness indywidualnie podchodzą do każdego Klubowicza i chętnie dzielą się swoją praktyczną wiedzą. Warto z niej skorzystać. Więcej informacji o klubach i programach treningowych znajdziesz na: www.totalfitness.com.pl.

 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

13 października 2021

Bezpieczny jogging. Jakie buty wybrać do biegania po asfalcie, a jakie do trasy leśnej?

​Odpowiednio dobrane obuwie do treningu to podstawa bezpieczeństwa i komfortu dla ciała. Do...
13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać...
22 kwietnia 2021

Hantle, sztangi i inne obciążenia – zaczynamy trening siłowy w domu

Chcesz zacząć treningi, ale nie masz ochoty wybierać się na siłownię? Bez obaw, w domu...