Trening i ćwiczenia
1 grudnia 2017

Wyjadacz - przewodnik, czyli po co komu trener…

Mentor, guru, kiedy trzeba przyjaciel. Trener personalny to osoba, która uzależni Cię od siłowni i sprawi, że poczujesz się tam, jak w domu. Instruktor dostosowuje ćwiczenia do Twojego poziomu, biorąc pod uwagę kondycję, wiek, budowę ciała. Udzieli niezbędnych rad, a w trudnych chwilach skutecznie zmotywuje. Jak wygląda konsultacja w sieci klubów sportowych Total Fitness?

Na początek twarde dane. Pomiar masy ciała, obwodów oraz zbadanie składu ciała (np. zawartości tkanki tłuszczowej) są niezbędne do wytyczenia poziomu startowego i kontrolowania postępów. Już na początku warto określić podstawowe cele treningowe. Przygotowanie i omówienie wstępnego planu treningowego, który pomoże odnieść sukces w walce z wyznaczonymi priorytetami czyni cuda.

Pamiętaj o własnych ograniczeniach. Trener weźmie je pod uwagę. Kolejne elementy dobrze przeprowadzonej konsultacji to sprawdzenie podstawowych wzorców aparatu ruchu i zdiagnozowanie nieprawidłowości. Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń jest absolutnym priorytetem, a wszelkie zlekceważone nieprawidłowości mogą spowodować późniejsze kontuzje.

Jesteśmy tym, co jemy. Jeśli często odnosiliście się do tego zdania z pobłażliwością, czas na zmianę. Zapoznanie się z podstawowymi wskazówkami żywieniowymi , które mają wpływ na nasz wygląd zewnętrzny, samopoczucie, jak i zdrowie to niezbędny element każdej metamorfozy. Trener podpowie, co i kiedy jeść. Zwróci uwagę, w jaki sposób czytać etykiety, na co stawiać i czego unikać. Pamiętajcie, że pierwszy posiłek możecie zjeść już około pół godziny po treningu. Z kolei zanim zaczniemy ćwiczyć, warto zaprzyjaźnić się z produktami wysokobiałkowymi. Umiar i zdrowy rozsądek to zawsze najlepsi przyjaciele.

Trenerzy Total Fitness indywidualnie podchodzą do każdego Klubowicza i chętnie dzielą się swoją praktyczną wiedzą. Warto z niej skorzystać. Więcej informacji o klubach i programach treningowych znajdziesz na: www.totalfitness.com.pl.

 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...