Hobby
28 grudnia 2020

Przepisy na zero waste

Ostrożna konsumpcja to nie tylko unikanie opakowań i toreb foliowych, ale także ogólne ograniczenie konsumpcji. Po co kupować nowe, skoro można zrobić coś ze starego? Po co kupować specjalne produkty, skoro można to zrobić z czterech składników?

Stara nadzieja

Tworzenie nowych rzeczy, nawet jeśli nadają się do wielokrotnego użytku i zostały zaprojektowane w dobrym celu, jest w każdym razie procesem, podczas którego ograniczone zasoby są marnowane, a zanieczyszczenia są uwalniane do wody i powietrza. Jednym z głównych trendów w oszczędnej konsumpcji jest gospodarka cyrkulacyjna, w której używane przedmioty otrzymują nowe życie. Oto kilka filmów, które pomogą przekształcić materiały ze starych ubrań w przedmioty popularne wśród aktywistów Zero Waste.

Sprawdź produkty eko w gazetka dino.

Torby spożywcze

Najpopularniejsza pozycja wśród wszystkich przeciwników jednorazowych toreb foliowych nie musi być kupowana w sklepach specjalistycznych. Można je łatwo wykonać w domu, wykorzystując stare ubrania i podstawowe umiejętności krawieckie - wystarczy tylko włożyć nić do igły.

Tarcze do demakijażu

Jednorazowe tarcze bawełniane można zastąpić ściereczkami wielokrotnego użytku, które można łatwo wykonać ze starych ubrań. Do tego celu lepiej wybrać naturalne materiały i upewnić się, że nie są one uczulone. Wykonanie płyt jest bardzo łatwe, wystarczy być ekonomicznym w stosunku do używanej tkaniny i zrobić mniej skrawków - nie powtarzaj błędów blogera w poniższym filmie.

Ściereczki woskowe

Ściereczki woskowe wielokrotnego użytku są fajne w użyciu do owijania żywności zamiast plastikowych pudełek. Dzięki właściwościom adhezyjnym rogi tkaniny utrzymują się razem i nie rozpadają się. Jest to bardzo łatwe do wykonania, potrzebne są tylko dwa składniki: tkanina i wosk. Lepiej jest znaleźć materiał w szafie, a rozpakowany wosk można znaleźć w sklepach z miodem lub w kościele.

Salon w domu

Autorka Zero Waste Home i jedna z pionierek stylu życia Zero Waste, Bea Johnson przetestowała na sobie setki różnych produktów, próbując znaleźć alternatywę dla komercyjnych kosmetyków. Teraz łatwo jest znaleźć przepisy, ale zanim zaczniesz eksperymentować, pamiętaj:

  1. Wybieraj przepisy z najmniejszą ilością składników w pojedynczym opakowaniu. W przeciwnym razie, rezygnacja z opakowań w kosmetykach zostanie zastąpiona zakupem opakowania, aby je stworzyć.
  2. Zanim stworzysz dużą ilość kosmetyków, spróbuj wymieszać porcję na jeden raz, aby przetestować produkt na sobie. Ponieważ składniki są w większości naturalne, mogą powodować reakcje alergiczne, a czasami skład może po prostu nie działać dla Ciebie.
  3. Nie poddawaj się, istnieje wiele przepisów i często są one wykonane dla różnych rodzajów skóry, stylów życia i klimatu. Szukaj swojego przepisu, dopóki nie znajdziesz tego, co dla ciebie najlepsze.
Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...