Zdrowie
25 czerwca 2019

Herbata z konopi – sposób parzenia

W obecnych czasach powraca powoli moda na spożywanie dużej ilości ziół. Nasze babcie i prababcie były jeszcze tego mocno nauczone i nie wyobrażały sobie życia bez spożywania naparów z różnego rodzaju darów natury. Przez mnóstwo aptek jakie powstały na przełomie ostatnich lat, oddaliliśmy się nieco od naturalnych sposobów zapobiegania chorobom i dajemy się coraz częściej kusić reklamom firm farmaceutycznych, które oferują nam swoje leki na wszystko. Niestety większość z nich jest tworzona na bazie syntetycznych środków, a przecież wiele osób chciałoby korzystać z tego, co daje nam natura.

Jednym z ciekawszych produktów, które możemy już zakupić, jest herbata konopna . Jest ona mieszanką starannie zerwanych liści i kwiatów konopi, które posiadają naturalny zapach herbaty i nie przypominają typowego zapachu konopi. Do przygotowania herbaty potrzebna jest przegotowana i wrząca woda, wystarczy zalać zalecaną na opakowaniu ilość, która w zależności od producenta może się różnić i poczekać około 4 minut, aż herbata się zaparzy.

 

 

Efekty działania herbaty konopnej

 

Po spożyciu naparu z herbaty konopnej można odczuć wyraźny spokój i poczucie wielkiego relaksu. Jest to więc idealny produkt dla osób, które żyją w codziennym stresie i chcą w naturalny sposób poradzić sobie z tym problemem. Herbata konopna cbd ma podobne działanie do zielonej herbaty, ale w opinii wielu osób działa ona jeszcze skuteczniej na wiele popularnych schorzeń. Zalecane spożycie herbaty konopnej to popołudnia i wieczory. Wycisza ona bowiem bardzo i wprowadza organizm w stan spokoju. Jeśli chcemy więc napić się jej z samego rana przed pracą, to może to wpłynąć na naszą efektywność i możemy nie być bardzo chętni do pracy.

Poza kannabinoidami herbata zawiera popularne dla naszego ciała minerały jak magnez i żelazo. Jeśli brakuje nam ich więc w diecie, warto je za pomocą herbaty konopnej uzupełnić. Herbatę konopną powinno się pić wraz z małą ilością tłuszczu, ponieważ dzięki temu wszystkie jej najważniejsze składniki jak cbd, uwalniają się w jeszcze większym stopniu za pomocą dodania małej ilości mleka, masła, czy innego tłuszczu. W zależności od uznania można więc dodać jednego z wyżej wymienionych produktów i cieszyć się pełnią tego, co może nam dać herbata konopna.

 

 

Opinie o herbacie z konopi

 

Opinie o herbatach z konopi są podzielone, a wiele osób nieco blokuje cena, jaką trzeba zapłacić za kilka gram tego produktu. Jednakże pozytywne działanie herbat tego typu na organizm zostało potwierdzone wieloma badaniami i wiele osób decyduje się na ich zakup cyklicznie. Herbatę konopną można polecić jak już zostało wyżej napisane osobom, które mają problem ze stresem i starają się wyluzować i ograniczyć taki destrukcyjny tryb życia. Jeśli często boli nas głowa, brzuch i żadne leki nie chcą na stałe pomóc, tutaj również warto spróbować herbaty tego typu, która często działa na takie schorzenia i pozwala poczuć ulgę. Może być też alternatywą dla melisy i wyżej już wspomnianej zielonej herbaty.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

10 lutego 2021

Hurom Alpha: żyj zdrowo i pij świeżo wyciskane soki!

Wyciskarka Hurom Alpha to doskonały wybór dla całych rodzin. To właśnie dzięki tej wyciskarce...
7 stycznia 2021

Nowy Rok – nowe postanowienia... ale tym razem realne do spełniania. Krótki poradnik, co warto...

​Co roku wielu z nas robi sobie postanowienia, ale z tymi postanowieniami jest tak, a nie inaczej...
3 listopada 2020

3 ciekawe sposoby na spędzanie jesiennych popołudni, czyli nie siedź w domu, wyjdź na zewnątrz!

Jesienią dni stają się coraz krótsze, a i często narzekamy na gorsze samopoczucie...