Zdrowie
25 czerwca 2019

Herbata z konopi – sposób parzenia

W obecnych czasach powraca powoli moda na spożywanie dużej ilości ziół. Nasze babcie i prababcie były jeszcze tego mocno nauczone i nie wyobrażały sobie życia bez spożywania naparów z różnego rodzaju darów natury. Przez mnóstwo aptek jakie powstały na przełomie ostatnich lat, oddaliliśmy się nieco od naturalnych sposobów zapobiegania chorobom i dajemy się coraz częściej kusić reklamom firm farmaceutycznych, które oferują nam swoje leki na wszystko. Niestety większość z nich jest tworzona na bazie syntetycznych środków, a przecież wiele osób chciałoby korzystać z tego, co daje nam natura.

Jednym z ciekawszych produktów, które możemy już zakupić, jest herbata konopna . Jest ona mieszanką starannie zerwanych liści i kwiatów konopi, które posiadają naturalny zapach herbaty i nie przypominają typowego zapachu konopi. Do przygotowania herbaty potrzebna jest przegotowana i wrząca woda, wystarczy zalać zalecaną na opakowaniu ilość, która w zależności od producenta może się różnić i poczekać około 4 minut, aż herbata się zaparzy.

 

 

Efekty działania herbaty konopnej

 

Po spożyciu naparu z herbaty konopnej można odczuć wyraźny spokój i poczucie wielkiego relaksu. Jest to więc idealny produkt dla osób, które żyją w codziennym stresie i chcą w naturalny sposób poradzić sobie z tym problemem. Herbata konopna cbd ma podobne działanie do zielonej herbaty, ale w opinii wielu osób działa ona jeszcze skuteczniej na wiele popularnych schorzeń. Zalecane spożycie herbaty konopnej to popołudnia i wieczory. Wycisza ona bowiem bardzo i wprowadza organizm w stan spokoju. Jeśli chcemy więc napić się jej z samego rana przed pracą, to może to wpłynąć na naszą efektywność i możemy nie być bardzo chętni do pracy.

Poza kannabinoidami herbata zawiera popularne dla naszego ciała minerały jak magnez i żelazo. Jeśli brakuje nam ich więc w diecie, warto je za pomocą herbaty konopnej uzupełnić. Herbatę konopną powinno się pić wraz z małą ilością tłuszczu, ponieważ dzięki temu wszystkie jej najważniejsze składniki jak cbd, uwalniają się w jeszcze większym stopniu za pomocą dodania małej ilości mleka, masła, czy innego tłuszczu. W zależności od uznania można więc dodać jednego z wyżej wymienionych produktów i cieszyć się pełnią tego, co może nam dać herbata konopna.

 

 

Opinie o herbacie z konopi

 

Opinie o herbatach z konopi są podzielone, a wiele osób nieco blokuje cena, jaką trzeba zapłacić za kilka gram tego produktu. Jednakże pozytywne działanie herbat tego typu na organizm zostało potwierdzone wieloma badaniami i wiele osób decyduje się na ich zakup cyklicznie. Herbatę konopną można polecić jak już zostało wyżej napisane osobom, które mają problem ze stresem i starają się wyluzować i ograniczyć taki destrukcyjny tryb życia. Jeśli często boli nas głowa, brzuch i żadne leki nie chcą na stałe pomóc, tutaj również warto spróbować herbaty tego typu, która często działa na takie schorzenia i pozwala poczuć ulgę. Może być też alternatywą dla melisy i wyżej już wspomnianej zielonej herbaty.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

25 stycznia 2024

Ortopedia dzisiaj: przewodnik po nowoczesnych metodach leczenia i rehabilitacji

  Ortopedia, jako dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem urazów...
16 października 2023

Psychoterapia online

Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z możliwości terapii online, mogą...
21 sierpnia 2022

Klinika okulistyczna Gdańsk

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jaki posiadamy. Należy o niego zadbać...