Trening i ćwiczenia
13 października 2021

AKCESORIA DO JOGI - DLACZEGO WARTO KUPIĆ?

Choć joga jest bardzo popularna, wiele osób niewiele wie na jej temat i nie wie, jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia i figury. W związku z rosnącą popularnością jogi w sklepach pojawiło się wiele akcesoriów i gadżetów. Nie wszystkie akcesoria są niezbędne. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając akcesoria do jogi? Jakie gadżety są dla nas najbardziej przydatne? A które możemy spokojnie zignorować? Polecamy!

Joga - od czego zacząć?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, które akcesoria są mniej lub bardziej ważne, najpierw zdefiniujmy jogę. Wiele osób kojarzy jogę jako układanie ciała w nietypowych pozycjach w celu rozciągnięcia mięśni. Jest to istotna część jogi. Obejmuje ona również poprawę sprawności fizycznej. Joga koncentruje się na oddechu i stopniowym, powolnym uczeniu się, jak osiągnąć równowagę w życiu. Filozofia ta wywodzi się z Indii i koncentruje się na ciele, oddechu i postrzeganiu świata.

Musisz mieć pozytywne nastawienie, wewnętrzny spokój i przygotować się do jogi. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce do praktyki jogi.

Należy uważać na to, jak intensywnie i dużo ćwiczy się jogę. Na portalach takich jak Portalyogi.pl czy FitJoga znajdziesz wiele poradników i przewodników oraz artykułów, które Ci w tym pomogą.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto dowiedzieć się co nieco o filozofii jogi i jej głównych założeniach. Ważne informacje znajdziesz na portalach tematycznych oraz w książkach o jodze, które są dostępne w księgarniach.

Akcesoria i gadżety do świadomej jogi

Akcesoria do jogi są niezbędne dla osób początkujących. Do ćwiczeń będziesz potrzebować odpowiedniego ubrania i maty. Adidas sprzedaje maty, które są odpowiednie do wykonywanych czynności i postaw. Mata powinna być odpowiedniej wielkości i miękkości. Powinna mieć antypoślizgową powierzchnię, która jest bezpieczna i można ją pewnie trzymać na ziemi. To zapewni nam bezpieczeństwo podczas wszystkich ćwiczeń.

Ważne jest, aby przy wyborze stroju do jogi wziąć pod uwagę swoją wygodę. Większość instruktorów jogi preferuje luźne, elastyczne stroje, które są wygodne dla ciała. Dzięki temu mogą skupić się na konkretnych partiach ciała i nie przeszkadzają w wykonywaniu ćwiczeń.

Pokrowiec na matę i uchwyt na matę są bardzo przydatne, zwłaszcza gdy ćwiczymy w domu, w terenie lub na zorganizowanych zajęciach. Mata zazwyczaj sprzedawana jest w komplecie z pokrowcem, więc łatwo go dokupić.

Jaki klocek do jogi wybrać?

Klocki piankowe dostępne są zarówno w sklepach sportowych, jak i sklepach z artykułami do jogi. Istnieją trzy rodzaje tego akcesorium. Istnieją trzy rodzaje tych akcesoriów: bolstery, klocki piankowe i bloki. Klocki są najlepsze do pozycji stojących, natomiast klocki piankowe mogą być używane do asan stojących i obrotów. Poduszki z pianki mogą być używane do odciążenia konkretnych części ciała. Bolstery są narzędziami jogi, które służą do utrzymywania pozycji. Można je wykorzystać do otwarcia klatki piersiowej i odciążenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Klocki te są niezbędnymi akcesoriami do jogi. Pozwalają one na prawidłowe ułożenie asany i zapewniają bezpieczeństwo. Bloki te wykonane są z wysokiej jakości materiałów i można je nabyć w sklepie sportowym Decathlon.

Kolejnym przydatnym akcesorium do jogi jest pas. Można zaopatrzyć się w profesjonalny pas, lub gumkę, które są dostępne w sklepach sportowych, można też wykorzystać zwykłą chustę lub szal. Podczas rozciągania niektórych partii mięśni, takich jak mięśnie kulszowe czy kolanowe, w jodze wykorzystuje się pas.

Jakie inne akcesoria przydają się podczas uprawiania jogi? Nowym i ciekawym akcesorium są skarpetki i rękawiczki wykonane specjalnie do jogi. Skarpety i rękawiczki z powłoką antypoślizgową to świetne akcesoria, które zwiększają naszą przyczepność do podłoża i ułatwiają wykonywanie niektórych asan.

Uzupełnianie ćwiczeń - przydatne gadżety

Do jogi przydaje się wiele akcesoriów i gadżetów, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i na koniec i początek sesji. Do medytacji niezbędna jest poduszka dobrej jakości i wygodna. Różnorodne poduszki do jogi można znaleźć w sklepie sprzedającym akcesoria do jogi ABCfitness. Po wykonaniu ćwiczeń, medytację wykonuje się w pozycji siedzącej. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa jest ważne dla właściwej koncentracji. Tu właśnie pomocna może okazać się poduszka zafu. Pozwoli nam ona przyjąć prawidłową pozycję dla naszego ciała, a jednocześnie zapewni komfort, którego potrzebujemy, aby wyciszyć umysł. Medytację może ułatwić również świeca zapachowa lub kadzidełko o odpowiednim zapachu. Nie jest to jednak niezbędny element sesji.

Innym rodzajem poduszki do jogi jest specjalna poduszka relaksacyjna. Poduszka ta jest zazwyczaj wykonana z naturalnych materiałów i wypełniona aromatycznymi ziołami. Może ona pomóc w uspokojeniu umysłu i mięśni. Poduszka może być również używana do zapewnienia cienia dla oczu, co może pomóc Ci się zrelaksować po ciężkim treningu.

Więcej artykułów i porad znajdziesz na http://nashopping.pl/

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...