Trening i ćwiczenia
29 czerwca 2017

Uprawnienia po kursie instruktora fitness

Każda osoba, która ukończy kurs instruktora fitness, otrzyma dwie legitymacje: legitymację papierową i legitymację plastikową. Legitymacja papierowa jest w języku polskim, a plastikowa po angielsku. Również po angielsku jest dodatkowy certyfikat wydawany absolwentom kursu. Dokumenty wydawane są w języku angielskim zgodnie z umową o wzajemnym uznawaniu kompetencji dowodzonych legitymacjami wydawanymi we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co oznacza, że nasze dokumenty są ważne w całej Europie, gdzie możemy oficjalnie prowadzić kursy fitness.

Po ukończeniu kursu instruktora fitness posiada się umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia w klubach fitness, na siłowniach, w centrach wypoczynku, a także na koloniach i obozach sportowych. Podkreślmy jeszcze raz, że można pracować w całej Unii Europejskiej.

Kurs instruktora fitness może być podjęty przez praktycznie każdą osobę. Nie ma tutaj wymagania posiadania jakichkolwiek innych kursów, chociaż nie są one także przeszkodą. Instruktorem fitness bez problemu może zostać nauczyciel czy pedagog, a także instruktor sportowy. Takie osoby zazwyczaj traktują kursy fitness jako podnoszenie swoich kwalifikacji. Nadają się też do odświeżania wiedzy ogólnej.
Każdy kursant na koniec kursu otrzymuje:

- świadectwo ukończenia części ogólnej;
- świadectwo ukończenia kursu pierwszej pomocy przedmedycznej;
- certyfikat europejski;
- legitymację polską;
- legitymację europejską.

Kurs na instruktora fitness

Kurs zaczyna się od części ogólnej. Jest to część teoretyczna. Jeśli ktoś jest absolwentem studiów wyższych, ma tytuł licencjata lub magistra bądź studia podyplomowe na kierunkach związanych z wychowanie fizycznym lub rehabilitacją fizyczną, może zostać zwolniony z tej części kursu oraz egzaminu pisemnego go kończącego. Dotyczy to także licencjonowanych instruktorów sportowych. Wszystkie materiały potrzebne do zdania egzaminu wręczane są kursantom na początku kursu.
Druga część kursu ma charakter praktyczny. Skupia się ona przede wszystkim zaćwiczeniach, które kursant będzie wykonywał w swojej pracy. Jest to praktyczne przygotowanie do wykonywania zawody zakończone egzaminem weryfikującym poziom zdobytej wiedzy i zakres umiejętności. Dokładne warunki zaliczenia części praktycznej są omawiane na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.  Ważnym elementem kursu instruktora fitness jest samokształcenie się kandydata. Wymagane jest od niego przygotowywanie konspektów i opracowywanie tematów zlecanych mu przez wykładowców. Należy się z tego rozliczać we wskazanym terminie.

Artykuł partnera zewnętrznego: szkolenia-gw.pl 

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...