Hobby
18 maja 2017

Czy warto mieć hobby?

W dzisiejszych czasach, żeby zaistnieć oraz utrzymać się na rynku pracy, młodzi ludzie są zmuszeni do ciągłego podnoszenia swoich zawodowych kwalifikacji, co przede wszystkim wynika ze zmieniającej się sytuacji gospodarczej. Czy to jednak wystarczy do szczęśliwego życia?

Okazuje się, iż niezwykle ważne jest również odkrywanie oraz rozwijanie własnych zainteresowań. Umożliwia to nie tylko zrelaksowanie się po ciężkim dniu w biurze, ale daje również motywację do działania, a niejednokrotnie przeradza się również w źródło zarobku.

Co to jest hobby?

Krótko mówiąc, hobby to czynność, którą wykonujemy dla relaksu. Hobby to także doskonalenie swoich umiejętności oraz zdobywanie wiedzy z danej dziedziny, może także wiązać się z zarobkiem. Celem posiadania hobby jest w pierwszej kolejności przyjemność związana z rozwijaniem swoich zainteresowań. Każdy wie, że życie bez nich może się wydawać niezwykle trudne lub nawet nie do zniesienia. Powoduje, iż zaczyna doskwierać nam nuda, przez co marnujemy czas na mało pożyteczne aktywności. Często wynika to po prostu z braku pewności siebie oraz przekonania o tym, że możemy się sprawdzić w danej dziedzinie i coś w niej osiągnąć, tym samym robiąc coś dla siebie.

Ulubione zajęcia

Wszystkich, którzy mają swoje hobby, należy uznać za szczęściarzy. Ci, którzy nie wiedzą, co chcą robić nie powinni się jednak martwić. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, co sprawia nam przyjemność i w czym jesteśmy dobrzy. Należy również ustalić, jakie konkretne działania sprawią nam radość i dadzą poczucie aktywnie spędzonego czasu. W odnalezieniu oraz rozwijaniu naszych pasji mogą pomóc różnego rodzaju kółka zainteresowań, a także bezpłatne, pozalekcyjne zajęcia, odbywające się np. w domach kultury, szkolnych świetlicach, itp.

Rodzaj hobby nie ma znaczenia. Można biegać, malować, zbierać znaczki, czy słuchać muzyki. Ważne jest, aby dana czynność dawała nam radość, wywoływała uczucie relaksu oraz motywowała do dalszego rozwijania się w danej dziedzinie.

Hobby może także pomóc w znalezieniu zatrudnienia. Podczas starań o posadę, zwykle liczą się także nasze zainteresowania. Odpowiednio zaprezentowane, świadczą o tym, że jesteśmy zaangażowani w pracę nad samodoskonaleniem i pragniemy się rozwijać. Posiadanie hobby to dowód na to, że jesteśmy pracowici, systematyczni i umiemy zgłębić konkretną tematykę. Dobrze opisane zainteresowania mogą wyróżnić nasze CV i sprawić, że to my otrzymamy wymarzoną posadę.

Warto znaleźć czas na to, aby odnaleźć oraz rozwinąć swoje hobby. Posiadanie zainteresowań to nie tylko ogromna przyjemność, ale również możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści.

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...