Trening i ćwiczenia
3 sierpnia 2017

Elektrostymulacja w treningu trailowym – dlaczego warto na nią postawić?

O Elektrostymulacji napisano już naprawdę wiele. Zewsząd jesteśmy przekonywani o jej dobroczynnym wpływie na organizm, pomocy w bólach mięśni czy też pomocy w regenerowaniu się po treningu. O jej działaniu przekonali się ostatnio również maratończycy i ultramaratończycy, dla których elektrostymulacja jest pomocna w regeneracji, ale traktują ją również jako środek do rozwoju struktury mięśni. Co warto jeszcze o tym wiedzieć?

Co to jest elektrostymulacja?

Właściwie od wyjaśnienia tego zagadnienia wypadałoby zacząć. O elektrostymulacji obecnie mówi się naprawdę dużo, coraz więcej sportowców po nią sięga i chwali sobie to rozwiązanie. Czym zatem jest elektrostymulacja? Postanowiliśmy zapytać o to eksperta z serwisu elektrostymulatory.net Elektrostymulacja to nic innego jak stymulowanie włókien nerwowych za pomocą elektrod przekazujących impulsy elektryczne wytworzone przez specjalne, małe urządzenie – elektrostymulator. Oczywiście należy dodać, że urządzenia te są zaprojektowane przez specjalistów i przekazują impulsy o odpowiedniej mocy, całkowicie bezpieczne dla organizmu i dobroczynnie na niego wpływające. Dzięki takiemu działaniu można nie tylko wspomóc trening, ale również szybciej zregenerować się po nim czy uzyskać efekt znieczulenia lub redukcji bólu.

Elektrostymulacja w treningu trailowym

O tym, że elektrostymulacja jest rozwiązaniem dla treningów o szczególnym natężeniu, przekonali się również maratończycy i ultramaratończycy, dla których elektrostymulacja to szybsza regeneracja potreningowa i pomoc w przypadku kontuzji. – Które w przypadku tak intensywnych i obciążających organizm treningów zdarzają się bardzo często. Nic zatem dziwnego, że sportowcy sięgają po elektrostymulację i urządzenia, które mają bogatą bazę programową, odpowiednią do trailu. – dodaje ekspert z elektrostymulatory.net. A więcej na ten temat możecie przeczytać na tej stronie.

Elektrostymulatory biją obecnie rekordy popularności. I bardzo dobrze, używanie tych niepozornych urządzeń przynosi wiele korzyści i pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na zabiegi u specjalistów. Elektrostymulacja to również rozwiązanie dedykowane treningom trailowym – przekonało się o tym już wielu zapaleńców biegania w terenie.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać...
22 kwietnia 2021

Hantle, sztangi i inne obciążenia – zaczynamy trening siłowy w domu

Chcesz zacząć treningi, ale nie masz ochoty wybierać się na siłownię? Bez obaw, w domu...
14 kwietnia 2021

Jak często można wykonywać trening EMS dla tych samych grup mięśniowych?

EMS, czyli Elektryczna Stymulacja Mięśni to rodzaj urządzenia do poprawy kondycji, które...