Trening i ćwiczenia
3 sierpnia 2017

Elektrostymulacja w treningu trailowym – dlaczego warto na nią postawić?

O Elektrostymulacji napisano już naprawdę wiele. Zewsząd jesteśmy przekonywani o jej dobroczynnym wpływie na organizm, pomocy w bólach mięśni czy też pomocy w regenerowaniu się po treningu. O jej działaniu przekonali się ostatnio również maratończycy i ultramaratończycy, dla których elektrostymulacja jest pomocna w regeneracji, ale traktują ją również jako środek do rozwoju struktury mięśni. Co warto jeszcze o tym wiedzieć?

Co to jest elektrostymulacja?

Właściwie od wyjaśnienia tego zagadnienia wypadałoby zacząć. O elektrostymulacji obecnie mówi się naprawdę dużo, coraz więcej sportowców po nią sięga i chwali sobie to rozwiązanie. Czym zatem jest elektrostymulacja? Postanowiliśmy zapytać o to eksperta z serwisu elektrostymulatory.net Elektrostymulacja to nic innego jak stymulowanie włókien nerwowych za pomocą elektrod przekazujących impulsy elektryczne wytworzone przez specjalne, małe urządzenie – elektrostymulator. Oczywiście należy dodać, że urządzenia te są zaprojektowane przez specjalistów i przekazują impulsy o odpowiedniej mocy, całkowicie bezpieczne dla organizmu i dobroczynnie na niego wpływające. Dzięki takiemu działaniu można nie tylko wspomóc trening, ale również szybciej zregenerować się po nim czy uzyskać efekt znieczulenia lub redukcji bólu.

Elektrostymulacja w treningu trailowym

O tym, że elektrostymulacja jest rozwiązaniem dla treningów o szczególnym natężeniu, przekonali się również maratończycy i ultramaratończycy, dla których elektrostymulacja to szybsza regeneracja potreningowa i pomoc w przypadku kontuzji. – Które w przypadku tak intensywnych i obciążających organizm treningów zdarzają się bardzo często. Nic zatem dziwnego, że sportowcy sięgają po elektrostymulację i urządzenia, które mają bogatą bazę programową, odpowiednią do trailu. – dodaje ekspert z elektrostymulatory.net. A więcej na ten temat możecie przeczytać na tej stronie.

Elektrostymulatory biją obecnie rekordy popularności. I bardzo dobrze, używanie tych niepozornych urządzeń przynosi wiele korzyści i pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na zabiegi u specjalistów. Elektrostymulacja to również rozwiązanie dedykowane treningom trailowym – przekonało się o tym już wielu zapaleńców biegania w terenie.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...