Trening i ćwiczenia
6 czerwca 2018

Szukasz osoby, która zmobilizuje Cię do ćwiczeń? Znajdź najlepszego trenera online!

Znalezienie osoby, który zarazi nas pasją do sportu i zmobilizuje do regularnej aktywności, może okazać się nie lada wyzwaniem. Dobry trener musi rozpoznać potrzeby, możliwości i ograniczenia swojego podopiecznego. Dlatego poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia bazy trenerów personalnych. Jak to działa?

Dlaczego wybór trenera jest tak ważny?

Mówi się, że sport to zdrowie, jednak brak profesjonalnego przygotowania do ćwiczeń może skończyć się poważną kontuzją lub utratą sprawności. Trener personalny powinien umieć dopasować poziom zaawansowania treningu do podopiecznego. W przeciwnym wypadku możemy się szybko zniechęcić lub co gorsza, narazić na szwank swoje zdrowie.

Dobry trener, czyli jaki?

Przede wszystkim musi to być osoba kompetentna. W poszukiwaniach trenera powinniśmy kierować się również tym, jakie usługi oferuje. Każdy klient przychodzi na siłownię w innym celu. Jedni chcą poprawić kondycję i wytrzymałość, innym zależy na wysportowanej sylwetce. Dlatego jednym z kryteriów wyboru trenera powinien być obrany przez nas priorytet. Dlatego jeśli chcemy osiągnąć zamierzony wynik, sugerujmy się CV wybranego trenera.

Szukasz trenera? Zajrzyj do bazy trenerów personalnych

Dobrym sposobem na szybkie znalezienie odpowiedniego trenera jest baza trenerów personalnych Gymeo. Wyszukiwarka znajdująca się na stronie wskaże nam listę instruktorów z danej okolicy. Spośród wybranych wyników będziemy mogli przejrzeć sylwetki poszczególnych osób i dowiedzieć się, jakie mają kompetencje. Na Gymeo.pl znajdują się także ich dane kontaktowe, oferowane usługi oraz cennik. Pomocne przy podejmowaniu decyzji mogą okazać się także rekomendacje innych użytkowników. W sekcji komentarzy znajdziemy opinie ćwiczących, każda z nich opatrzona jest również ogólną oceną trenera.

Znajdź odpowiednie miejsce do ćwiczeń

Poza obszerną bazą trenerów personalnych serwis posiada również wyszukiwarkę obiektów sportowych, która pozwala znaleźć idealne miejsce do ćwiczeń. Użytkownicy mogą wybierać spośród klubów fitness, siłowni zewnętrznych, sal gimnastycznych, basenów itp. Poza szczegółami takimi jak lokalizacja i godziny otwarcia, każde z miejsc ma przypisaną listę działających tam trenerów. Być może to właśnie wybór miejsca będzie jednym z czynników pomocnych w wyborze instruktora?    

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

13 września 2022

Czy martwy ciąg z gumami to dobre ćwiczenie?

Martwy ciąg z gumami to ćwiczenie siłowe z użyciem sprzętu, który kiedyś zarezerwowany...
30 lipca 2022

Ćwiczenia na brzuch - Sprawdź, które przynoszą najlepsze efekty

Które ćwiczenia na brzuch są dla Ciebie najlepsze? Istnieje wiele różnych rodzajów...
6 maja 2022

Niezawodny sprzęt na Twojej siłowni

Zakup sprzętu na siłownię jest dużą inwestycją, która zwraca się najwcześniej po kilku...