Trening i ćwiczenia
6 czerwca 2018

Szukasz osoby, która zmobilizuje Cię do ćwiczeń? Znajdź najlepszego trenera online!

Znalezienie osoby, który zarazi nas pasją do sportu i zmobilizuje do regularnej aktywności, może okazać się nie lada wyzwaniem. Dobry trener musi rozpoznać potrzeby, możliwości i ograniczenia swojego podopiecznego. Dlatego poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia bazy trenerów personalnych. Jak to działa?

Dlaczego wybór trenera jest tak ważny?

Mówi się, że sport to zdrowie, jednak brak profesjonalnego przygotowania do ćwiczeń może skończyć się poważną kontuzją lub utratą sprawności. Trener personalny powinien umieć dopasować poziom zaawansowania treningu do podopiecznego. W przeciwnym wypadku możemy się szybko zniechęcić lub co gorsza, narazić na szwank swoje zdrowie.

Dobry trener, czyli jaki?

Przede wszystkim musi to być osoba kompetentna. W poszukiwaniach trenera powinniśmy kierować się również tym, jakie usługi oferuje. Każdy klient przychodzi na siłownię w innym celu. Jedni chcą poprawić kondycję i wytrzymałość, innym zależy na wysportowanej sylwetce. Dlatego jednym z kryteriów wyboru trenera powinien być obrany przez nas priorytet. Dlatego jeśli chcemy osiągnąć zamierzony wynik, sugerujmy się CV wybranego trenera.

Szukasz trenera? Zajrzyj do bazy trenerów personalnych

Dobrym sposobem na szybkie znalezienie odpowiedniego trenera jest baza trenerów personalnych Gymeo. Wyszukiwarka znajdująca się na stronie wskaże nam listę instruktorów z danej okolicy. Spośród wybranych wyników będziemy mogli przejrzeć sylwetki poszczególnych osób i dowiedzieć się, jakie mają kompetencje. Na Gymeo.pl znajdują się także ich dane kontaktowe, oferowane usługi oraz cennik. Pomocne przy podejmowaniu decyzji mogą okazać się także rekomendacje innych użytkowników. W sekcji komentarzy znajdziemy opinie ćwiczących, każda z nich opatrzona jest również ogólną oceną trenera.

Znajdź odpowiednie miejsce do ćwiczeń

Poza obszerną bazą trenerów personalnych serwis posiada również wyszukiwarkę obiektów sportowych, która pozwala znaleźć idealne miejsce do ćwiczeń. Użytkownicy mogą wybierać spośród klubów fitness, siłowni zewnętrznych, sal gimnastycznych, basenów itp. Poza szczegółami takimi jak lokalizacja i godziny otwarcia, każde z miejsc ma przypisaną listę działających tam trenerów. Być może to właśnie wybór miejsca będzie jednym z czynników pomocnych w wyborze instruktora?    

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...