Biznes
1 września 2017

Smartfon i smartwatch – połączenie idealne?

Coraz popularniejsze staje się rozszerzanie możliwości smartfonów poprzez dodatkowe urządzenia zewnętrzne. Mowa przede wszystkim o smartwatchach, które jeszcze niedawno nie cieszyły się zbytnią popularnością. Dzisiaj, za sprawą rozwoju tych urządzeń, sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Smartwatch to inteligentny zegarek, który poza standardowym pomiarem czasu gwarantuje obsługę wielu funkcji dodatkowych, także tych wymagających łączności internetowej. Jego działanie może przyjąć dwie formy – część zadań wykonuje on bowiem w sposób niezależny, jednak istnieje również wiele funkcji, które okażą się dostępne tylko wtedy, gdy zegarek połączymy ze smartfonem.

Smartwatch – osobisty asystent

Do pierwszej kategorii należy zapisać przede wszystkim wszelkie funkcje związane z monitorowaniem naszej aktywności. Inteligentny zegarek przyjmuje wtedy rolę elektrycznego trenera, który zbiera dane na temat liczby wykonanych przez nas kroków, przebiegniętego dystansu, ilości spalonych kalorii czy chociażby wartości pulsu (dzięki wbudowanym sensorom).

Wszystko to wyświetlane jest na niewielkim ekranie, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najważniejszych danych treningowych. Pod tym względem smartwatch okaże się przydatny przede wszystkim dla osób regularnie ćwiczących lub przygotowujących się do większych zawodów.

Jako samodzielne urządzenie, zegarek pozwoli nam również skorzystać z wbudowanego terminarza oraz skorzystać z nawigacji GPS. Droższe modele są wyposażone również w aparat, dzięki któremu zrobimy zdjęcia (ich jakość często jednak pozostawia wiele do życzenia).

Połączenie potencjału dwóch urządzeń

Co jednak możemy zyskać, gdy do smartwacha zostanie dołączony smartfon? Sparowanie tych urządzeń otwiera nam dostęp do wielu przydatnych funkcji, z których będziemy korzystać na co dzień.

Serwisy społecznościowe – inteligentny zegarek idealnie nadaje się do wyświetlania rozmaitych powiadomień z takich serwisów jak Facebook czy Twitter. Dzięki temu nie musimy co chwilę sięgać po telefon, by sprawdzić, co dzieje się u naszych znajomych.

Wiadomości tekstowe – dzięki połączeniu smartwatcha ze smartfonem możemy również odczytywać przychodzące do nas SMS-y. To jednak nie wszystko, wiele zegarków posiada klawiaturę, dzięki której możemy również odpisać.

Połączenia telefoniczne – skoro inteligentne zegarki obsługują SMS-y, dlaczego miałyby nie pozwolić na odbieranie połączeń? Funkcja ta dostępna jest w wielu modelach, nie tylko tych najdroższych.

Sterowanie telefonem – z poziomu zegarka możemy także obsługiwać programy zainstalowane w smartfonie. Mowa tu chociażby o odtwarzaczach muzycznych.

Decydując się na zakup sprawnego smartfona i smartwatcha, zyskać możemy naprawdę przydatny zestaw, który okaże się przydatny w codziennym życiu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha?

Oczywiście zanim wszystko to stanie się możliwe, konieczny jest wybór odpowiedniego modelu smartwatcha. Na rynku pełno jest bowiem urządzeń, które jedynie udają inteligentne zegarki, w rzeczywistości oferując niezwykle okrojony zestaw funkcji.

System operacyjny. Pełni on bardzo ważną rolę, ponieważ decyduje o sprawności działania zegarka. Wielu producentów opracowuje swoje własne systemy, dzięki czemu są one pełne dedykowanych programów i aplikacji. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto przeczytać opinie na ich temat.

Bateria. Co nam po smartwatchu, który będzie w stanie działać jedynie przez kilka godzin? Zawsze warto więc dokładnie sprawdzić, jak pojemną baterią dysponuje interesujące nas urządzenie.

Wyświetlacz. Mowa nie tylko o technologii (zdecydowanie najlepsza jakość zagwarantują nam wyświetlacze QLED), ale również o sposobie wykonania. Na rynku dostępne są urządzenia dotykowe, ale również modele wyposażone w obrotową tarcze lub przycisk nawigacyjny.

Nie zapominajmy również o wielkości wyświetlacza oraz obsługiwanej rozdzielczości. Wysoką popularnością cieszą się przede wszystkim wyświetlacze 1,65 cali, pracujące w rozdzielczości 312 x 390.

Łączność. Droższe modele gwarantują obsługę łączności WiFi i Bluetooth.

Dodatki. Wymienić można miedzy innymi wbudowany odtwarzacz muzyki oraz różnego rodzaju zabezpieczenia konstrukcji zegarka.

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

16 września 2022

Jak wygląda praca dietetyka?

Dietetyk jest profesjonalistą, który pomaga ludziom poprawić ich diety i osiągnąć optymalne...
30 marca 2021

Czy profesjonalne pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Obecność Twojej strony w pierwszych pozycjach wyników wyszukiwarek pozwoli Ci na szybkie...
24 lutego 2021

Pozycjonowanie - napęd dla Twojej strony

Nawet najlepiej przygotowana strona internetowa nie da spodziewanych rezultatów, kiedy...