Dieta i Suplementy
20 stycznia 2023

Suplementy dla lepszego krążenia krwi

Najlepszym i naturalnym sposobem na dobre krążenie krwi jest ruch i zdrowa dieta. Regularna aktywność fizyczna jest w stanie całkowicie uregulować i poprawić krążenie krwi. Kolejną metodą jest wykonywanie naprzemiennego prysznica, który polega na naprzemiennej ciepłej wodzie z zimną. Polewamy na przykład nogi przez kilka minut, zmieniając temperaturę wody co kilkanaście sekund. Takie dwie czynności potrafią utrzymać krążenie krwi na prawidłowym poziomie.

Suplementy dla lepszego krążenia krwi – co to takiego?

Suplementy na lepsze krążenie krwi to produkty, które mają za zadanie poprawić kondycję żył, naczyń krwionośnych, mięśnia sercowego i układu limfatycznego poprzez dostarczanie organizmowi potrzebnych i cennych składników. Są to specjalnie skomponowane produkty, które wspomagają leczenie lub mogą być przyjmowane profilaktycznie w codziennej diecie.

Jak działają suplementy dla lepszego krążenia krwi?

Suplementy dla lepszego krążenia krwi mogą działać na kilka sposobów. Dostępne są suplementy zawierające kwas acetylosalicylowy, które mają za zadanie wspomagać hamowanie agregacji płytek krwi, dzięki czemu nie powstają niebezpieczne zakrzepy. Można również zakupić tabletki lub krople wspomagające utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, lub wspomagające pracę mięśni i w tym również pracę serca.

Co kupić na lepsze krążenie krwi?

Poprawa krążenia krwi może nastąpić stosunkowo w krótkim czasie od momentu, gdy zaczniemy stosować odpowiednie leki i suplementy diety. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w suplementy zawierające witaminy z grupy B, witaminę E i żelazo. Bardzo dobrze na krążenie wpływają również suplementy posiadające w swoim składzie czarny pieprz, pieprz Cayenne, głóg, imbir, kurkumę i miłorząb japoński. Jest to grupa ziół, które w naturalny sposób wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych. Jeśli chodzi o miłorząb japoński, to rozrzedza on krew, zapobiegając powstawaniu zakrzepów.

Dlaczego warto wybierać naturalne suplementy?

Warto wybierać naturalne suplementy, ponieważ są to produkty, które "wprowadzamy" do naszego ciała i z tego względu powinno nam zależeć tylko na składnikach najwyższej jakości. Pamiętajmy, że to, co przyjmujemy w postaci suplementu, wchodzi w nasze komórki i oddziałuje na cały organizm. Naturalne suplementy są po prostu zdrowe i zawierają tylko wyselekcjonowane, sprawdzone i przebadane składniki. Sięgajmy tylko po naturalne suplementy, by w najlepszy możliwy sposób dbać o własne zdrowie.

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 kwietnia 2023

Olej MCT - źródło energii nie tylko dla sportowców

Olej MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które mogą stanowić cenne wsparcie zarówno...
28 października 2022

Jakie posiłki może zawierać catering dietetyczny?

Rynek cateringu dietetycznego rośnie w szybkim tempie. Nie jesteś pewien, czy pudełko...
20 czerwca 2022

Czy można jeść słodycze, będąc na diecie?

Dieta, która obejmuje słodycze, brzmi absurdalnie. Należy jednak pamiętać, że restrykcyjna...