Hobby
2 września 2017

Instruktor żeglarstwa – zdecyduj się na kurs

Podstawowym założeniem takiego kursu będzie odpowiednie przygotowanie kursantów do nauczania podopiecznych, by potrafili poruszać się jachtem żaglowym. Osiągnięcie celu będzie możliwe, pod warunkiem, że będzie się osiągać konkretne kwestie. Podstawowa sprawa to odpowiednio wysoki poziom umiejętności technicznych w ramach posługiwania się jednostką żaglową. Sprawdź, co mówią specjaliści z psychiclifecoach.info

Dalej opanowanie metodyki, umiejętności nauczania a także organizacji pracy załogi ze szczególnym wzięciem pod uwagę bezpieczeństwa na wodzie. Sobą taka musi stale pracować nad rozwojem swojej wyobraźni, samodzielnego a także krytycznego myślenia. Trzeba będzie umieć szybko podejmować decyzję, ponieważ na wodzie nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Dalej będzie trzeba jeszcze potwierdzić umiejętności techniczne w zakresie prowadzenia jednostki żaglowej i to przy różnych warunkach wiatrowych. Uczestnik musi także wykazać, że jest w stanie realizować manewry, które należeć będą do programu szkolenia.

Jakie wymogi formalne oraz egzaminacyjne?

Jeśli chcemy uzyskać takie uprawnienie musimy spełnić konkretne wymagania formalne. Przede wszystkim będzie trzeba mieć pozytywną ocenę wynikającą ze sprawdzaniu technicznego. W ramach tego będzie trzeba przygotować planowanie żeglugi, wybór wariantu manewru. Właściwe wydawanie komend. Będzie trzeba również pomyśleć o tym, że konieczne staje się demonstrowanie manewrów, ale będzie trzeba również przedstawić ich opisy proste oraz złożone a więc takie opisy na wodzie i na lądzie. Osoba, która bierze udział w kursie musi prowadzić zajęcia żeglarskie. Musi również zaliczać teorię z żeglugi jachtem.

instruktor żeglarstwa

Jak wygląda ramowo program kursu?

W ramach kursu na instruktora żeglarstwa będzie można przygotować się do pracy z innymi osobami, dodatkowo oczywiście powiększać się będą również własne umiejętności w zakresie żeglugi. I dlatego na początek prowadzone są zajęcia związane z teorią prowadzenia jachtu żaglowego i manewrowania. Dalej omawiana jest struktura działania turystyki jachtowej w Polsce i zasady jakie na jeziorach obowiązują. Następnie można przejść do kwestii praktycznych połączonych z doskonaleniem techniki manewrowania jachtem żaglowym. Omawiana będzie również metodyka prowadzenia zajęć teoretycznych na także praktycznych. Przepisy Państwowe oraz związkowe, które mają regulować jak wygląda szkolenie na poszczególne stopnie. Następnie będzie kwestia związania z organizacją oraz zasadami prowadzenia egzaminu, bezpieczeństwo w porcie, na wodzie a także omawia się również kwestie związane ze sprawami prawnymi, które będą regulować żeglugę.

Pełny kurs

Tak przeprowadzony kurs można określić będzie rzeczywiście kompletny i osoba, która przejdzie przez takie przygotowanie zostanie odpowiednio nakierowana dalej na zajmowanie się żeglarstwem w profesjonalny sposób, zostanie przygotowana do tego, by zostać instruktorem żeglarstwa i działać w branży ucząc innych żeglugi. Na pewno instruktor musi pamiętać, że żeglowanie nie zawsze będzie bezpieczne i dlatego jego zadaniem będzie dbanie o to, by cały proces żeglowania nie narażał innych osób na jakieś niebezpieczeństwa. Wtedy można mówić na temat instruktora w sposób pozytywny, żę spełnia on swoje zadania i przygotowuje osoby do żeglowania.

 

Sprawdź więcej na: siemensagdtennisteam.pl

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...