Trening i ćwiczenia
22 października 2018

W trosce o sylwetkę

Obecnie żyjemy w czasach, gdy atrakcyjny wygląd znacząco wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, a nawet jak wygląda nasza sytuacja zawodowa. Poza tym w modzie jest zdrowe odżywianie, dopasowana aktywność fizyczna oraz zmiana stylu życia. Dlatego właśnie bycie fit ma tak wiele obliczy. Poza wybranym wysiłkiem fizycznym i często opieką trenera personalnego zarówno zawodowcy, jak i amatorzy sięgają po dedykowane suplementy, które pomagają dostarczyć organizmowi niezbędne składniki. Wynika to z faktu, że podczas wysiłku zapotrzebowanie na konkretne mikro i makroelementy oraz witaminy wzrasta.

Wspomagaj trening

Dedykowane suplementy i odzywki https://mass-zone.eu/ przede wszystkim zawierają odpowiednio zbilansowane składniki, które zmuszają ciało do szybszego spalania tłuszczu oraz do budowania tkanki mięśniowej. Bezpieczne produkty nie wpływają przy tym na funkcjonowanie układu hormonalnego i są bezpieczne dla organizmu w zalecanych oczywiście dawkach. Dzięki swojemu działaniu mogą znacząco wpłynąć na strukturę mięśni, ale warto podkreślić, że wspomagają trening a nie go zastępują. Dobrze dopasowane ćwiczenia rozwijają konkretne partie ciała oraz sprawiają, że uzyskujemy oczekiwany efekt. Poza tym wiele zależy od stosowanej diety. Sportowcom dedykowana jest wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa. Odpowiednio zbilansowane pożywienie znacząco wpływa na wygląd sylwetki. Gdy decydujemy się sięgnąć po suplementy i odżywki, zawsze musimy sprawdzić ich skład oraz zawartość konkretnych składników, ponieważ warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego preparatu dla wszystkich, a zamierzone efekty mogą pomóc nam uzyskać konkretne produkty.

Postaw na dobre suplementy

Warto przed wyborem preparatu dokładnie porozmawiać z trenerem, jakich składników nasze ciało najbardziej potrzebuje. Bardzo często w renomowanych suplementach znajdziemy synefryna, której działanie jest zbliżone do tak znanej wszystkim kofeiny. Ten składnik zwiększa się poziom energii oraz przyspiesza metabolizm, a tym samym powoduje wzrost spalania kalorii i zmniejszenie apetytu. Takie spalacze tłuszczu nie mają praktycznie żadnych skutków ubocznych. Poza tym sportowcy chętnie sięgają po preparaty z chromem. One również spalają tłuszcz, wspomagają spalanie kalorii oraz przyspieszają metabolizm. Naturalnie chrom znajdziemy w kaszy, szparagach, gruboziarnistym pieczywie oraz owocach morza. Ważnym składnikiem jest również kreatyna, która zwiększa wytrzymałość, pobudza ciało do wytężonego wysiłku, a tym samym sprawia, że mięśnie szybciej się zwiększają. Trenerzy zalecają, by po preparaty z tym składnikiem sięgać po treningu.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...