Trening i ćwiczenia
22 października 2018

W trosce o sylwetkę

Obecnie żyjemy w czasach, gdy atrakcyjny wygląd znacząco wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, a nawet jak wygląda nasza sytuacja zawodowa. Poza tym w modzie jest zdrowe odżywianie, dopasowana aktywność fizyczna oraz zmiana stylu życia. Dlatego właśnie bycie fit ma tak wiele obliczy. Poza wybranym wysiłkiem fizycznym i często opieką trenera personalnego zarówno zawodowcy, jak i amatorzy sięgają po dedykowane suplementy, które pomagają dostarczyć organizmowi niezbędne składniki. Wynika to z faktu, że podczas wysiłku zapotrzebowanie na konkretne mikro i makroelementy oraz witaminy wzrasta.

Wspomagaj trening

Dedykowane suplementy i odzywki https://mass-zone.eu/ przede wszystkim zawierają odpowiednio zbilansowane składniki, które zmuszają ciało do szybszego spalania tłuszczu oraz do budowania tkanki mięśniowej. Bezpieczne produkty nie wpływają przy tym na funkcjonowanie układu hormonalnego i są bezpieczne dla organizmu w zalecanych oczywiście dawkach. Dzięki swojemu działaniu mogą znacząco wpłynąć na strukturę mięśni, ale warto podkreślić, że wspomagają trening a nie go zastępują. Dobrze dopasowane ćwiczenia rozwijają konkretne partie ciała oraz sprawiają, że uzyskujemy oczekiwany efekt. Poza tym wiele zależy od stosowanej diety. Sportowcom dedykowana jest wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa. Odpowiednio zbilansowane pożywienie znacząco wpływa na wygląd sylwetki. Gdy decydujemy się sięgnąć po suplementy i odżywki, zawsze musimy sprawdzić ich skład oraz zawartość konkretnych składników, ponieważ warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego preparatu dla wszystkich, a zamierzone efekty mogą pomóc nam uzyskać konkretne produkty.

Postaw na dobre suplementy

Warto przed wyborem preparatu dokładnie porozmawiać z trenerem, jakich składników nasze ciało najbardziej potrzebuje. Bardzo często w renomowanych suplementach znajdziemy synefryna, której działanie jest zbliżone do tak znanej wszystkim kofeiny. Ten składnik zwiększa się poziom energii oraz przyspiesza metabolizm, a tym samym powoduje wzrost spalania kalorii i zmniejszenie apetytu. Takie spalacze tłuszczu nie mają praktycznie żadnych skutków ubocznych. Poza tym sportowcy chętnie sięgają po preparaty z chromem. One również spalają tłuszcz, wspomagają spalanie kalorii oraz przyspieszają metabolizm. Naturalnie chrom znajdziemy w kaszy, szparagach, gruboziarnistym pieczywie oraz owocach morza. Ważnym składnikiem jest również kreatyna, która zwiększa wytrzymałość, pobudza ciało do wytężonego wysiłku, a tym samym sprawia, że mięśnie szybciej się zwiększają. Trenerzy zalecają, by po preparaty z tym składnikiem sięgać po treningu.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać...
22 kwietnia 2021

Hantle, sztangi i inne obciążenia – zaczynamy trening siłowy w domu

Chcesz zacząć treningi, ale nie masz ochoty wybierać się na siłownię? Bez obaw, w domu...
14 kwietnia 2021

Jak często można wykonywać trening EMS dla tych samych grup mięśniowych?

EMS, czyli Elektryczna Stymulacja Mięśni to rodzaj urządzenia do poprawy kondycji, które...