Trening i ćwiczenia
23 listopada 2018

Dlaczego warto skorzystać z mobilnego trenera personalnego?

Moda na aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie jest ciągle aktualna. Chcąc podążać za tymi jakże pozytywnymi trendami, wiele osób decyduje się wprowadzić do swojej codziennej rutyny więcej ruchu. Na drodze świeżego adepta "sztuk" fizycznych staje na drodze jednak kilka przeszkód. Jedną z nich jest niewystarczająca wiedza do dopasowania do swoich potrzeb odpowiednich ćwiczeń, a drugą jest bez wątpienia czas, którego - mimo wielu udoskonaleń technologicznych - mamy jeszcze mniej niż 100 lat temu. Jak zatem ćwiczyć, kiedy brakuje nam jednego i drugiego? Odpowiedzią na potrzeby takich ludzi aktywnych jest mobilny trener personalny.

Mobilny trener personalny - czyli o tym, gdy siłownia "przychodzi" do Ciebie do domu

Słowo "mobilny" kojarzy nam się obecnie o wiele częściej z telefonami, tabletami, czy laptopami, które możemy przenosić z miejsca na miejsce i mieć do nich dostęp zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Mobilny trener personalny to stosunkowo nowe sformułowanie, jednak idąc doskonale znanym nam już z użytkowania różnego typu urządzeń tropem, możemy domyślić się, że i w tym przypadku mobilność dotyczy zmiany miejsca. Trener personalny, który oferuje mobilność swoich usług wskazuje, że nie tylko może on dojechać do naszego domu, ale również do każdego innego miejsca, w którym będziemy chcieli przeprowadzić trening. Zwyczajowo większość trenerów decyduje się na ćwiczenie z klientem w siłowni, sali gimnastycznej, ale część z nich - jeśli mają do swojej dyspozycji odpowiedni sprzęt - mogę oferować swoje usługi również na świeżym powietrzu.

Zalety korzystania z usług trenera mobilnego

Dlaczego warto zdecydować się na rozpoczęcie ćwiczeń z trenerem mobilnym? Powodów jest wiele, jednak nie ulega żadnej wątpliwości, że jednym z głównych faktorów, dla których mobilność trenerów budzi zainteresowanie, jest oszczędność czasu. W pracy, szkole, na rozrywce i spotkaniach poza domem spędzamy większość naszego czasu. Niektórym z dużym trudem przychodzi znalezienie chwili, którą mogliby poświęcić wyłącznie sobie i własnemu zdrowiu. Dla takich osób wybranie się na siłownię, do klubu fitness, czy na basen jest przedsięwzięciem wręcz niemożliwym. Samodzielne ćwiczenia w domu - z płytami DVD, czy filmami online - jest w tym przypadku rozwiązaniem pośrednim. Część osób z pewnością z niego skorzysta i będzie zadowolona, jednak wiele z ćwiczących nie będzie mogło wygenerować odpowiedniej motywacji do podjęcia aktywności lub też będzie odczuwać dyskomfort z powodu ćwiczeń, które nie są dopasowane do ich sprawności. Innym powodem, dla którego samodzielne ćwiczenie w domu nie jest w pełni satysfakcjonującym rozwiązaniem jest fakt, że niedobrana do naszych potrzeb i celów aktywność, może spowodować nieadekwatne do oczekiwanych rezultaty. A stąd już prosta droga do zniechęcenia i zaniechania aktywności fizycznej. Co oczywiście w żadnym przypadku do zdrowych nie należy.

Gdzie w tym wszystkim odnajduje się ze swoimi usługami mobilny trener personalny? Możemy przyznać z całą pewnością, że stanowi on niejako remedium na wszystkie ww. i nie tylko problemy ćwiczących osób. Mobilny trener personalny:

  • przeprowadzi trening w dowolnym, pożądanym przez klienta miejscu,
  • dojedzie nawet do domu,
  • dobierze odpowiednie ćwiczenia do celów klienta,
  • zmobilizuje do aktywności,
  • pozwoli uniknąć zniechęcenia do ćwiczeń,
  • pozwoli oszczędzić klientowi czas, który musiałby poświęcić na dojazdy.

Nie czujesz się dobrze na siłowni? Wybierz mobilnego trenera personalnego

Osoby aktywne dzielą się na te, które uwielbiają środowisko siłowni, a także te, które preferują do ćwiczeń fizycznych miejsca spokojne, które pomagają im się zrelaksować. Z mobilnym trenerem personalnymi ta druga grupa nie musi już rezygnować z fachowej pomocy. Trener mobilny może pojawić się w dowolnym miejscu zaproponowanym przez klienta, udzielić mu fachowej porady, a klienta może cieszyć się nie tylko dobrze dobranymi ćwiczeniami, ale również tak potrzebnym mu środowiskiem wolnym od gwaru typowego dla siłowni.

Oferta mobilnego trenera personalnego skierowana jest także dla tych osób, które wcześniej nie miały styczności z ćwiczeniami fizycznymi i wstydzą się wejść od razu w czasami krytyczne środowisko siłowni. Trener personalny dojeżdżający do domu przeprowadzi trening w przyjaznych dla klienta warunkach i wprowadzi go w arkana pracy nad własnym ciałem i zdrowiem - bez niepotrzebnego stresu.

Ostatni argument i wisienka na torcie. Korzystając z usług mobilnego trenera personalnego nie jesteśmy zobowiązani do płacenia za karnet na siłownię.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...