Zdrowie
4 sierpnia 2017

Leczenie nadpotliwości

Bez wątpienia pocenie się to naturalny dla naszego organizmu proces, jednak w wielu sytuacjach powoduje on dyskomfort i złe samopoczucie. Pojawia się bowiem przykry zapach, mokre plamy pod pachami, pot na czole czy wilgotne dłonie w najbardziej krępujących sytuacjach. Utrudnia to wielu osobom normalne kontakty zawodowe oraz towarzyskie. Wydzielanie potu jednak ma wiele istotnych funkcji w organizmie. To czynnik odpowiadający termoregulacji organizmu. Będziemy się pocić, by nasze przegrzane ciało mogło się ochłodzić. Jest to również razem z wydzieliną z gruczołów łojowych warstwa ochronna dla skóry, która będzie chronić przed drobnoustrojami. Sprawdź, co mówią specjaliści z dianna-agron.pl

Czynniki wywołujące pocenie się

Przede wszystkim do tych najważniejszych czynników wywołujących pocenie się zaliczyć trzeba silne emocje, stres, uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, niektóre choroby metaboliczne. Jeśli jednak organizm będzie wydzielał więcej potu niż jest to niezbędne będzie to sytuacja określona jako nadpotliwość. Ten problem jak się okazuje dotyka wielu osób i związany jest ze wzmożoną rekacją gruczołów potowych na różne bodźce emocje i wysoką temperaturę. Nadpotliwosć to problem, który okazuje się, że to nie tylko problem kosmetyczny, dlatego warto z tym walczyć. 

nadmierne pocenie

Jak leczymy ten problem?

Pewnie wielu osobom botoks kojarzy się z wygładzaniem zmarszczek i to skojarzenie rzeczywiście jest właściwe. To najpopularniejsza w tym względzie substancja. Jak się jednak okazuje specjalne preparaty przygotowywane w oparciu o botoks stają się sposobem na walkę z przykrą dolegliwością jaką będzie nadmierna potliwość. Preparaty toksyny botulinowej realizuje się z dobrze przygotowanych szczepów bakterii, które są odpowiednio pakowane w stosownych dawkach. Jeśli chodzi o leczenie nadpotliwośći mamy na tym polu kilka różnych metod. Obok leczenia farmakologicznego skuteczniejszą metodą okazuje się być właśnie botoks, który blokuje działanie nerwów, które odpowiadają za produkcję przekaźników stymulujących wydziałanie się potu. Ostatecznie metoda leczenia musi być indywidualnie dopasowana do pacjenta i jego problemów. 

Wygląd zabiegu 

Do tego zabiegu nie ma potrzeby specjalnie się przygotowywać. Na kilkanaście minut przed zabiegiem pacjent będzie znieczulony z użyciem specjalnego kremu. Dzięki temu nie będzie zauważalny ból. Lekarz musi wykonać zabieg cienkimi igłami ostrzykowując miejsce, gdzie jest wyznaczony obszar nadmiernej potliwości. Zabieg jest polecany osobom, które mają problem z nadpotliwością dłoni, stóp czy pach. Trzeba także pamiętać, że istnieją pewne przeciwskazania. Nie powinno się wykonywać zabiegu w ciąży i w trakcie karmienia piersią infekcje czy uszkodzenia skóry, zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego bądź też w przypadku alergii na toksynę botulinową. 

Jakie są efekty zabiegu?

Po wykonaniu takiego zabiegu będzie można oczekiwać, że efekty pojawią się po kilku dniach a efekt będzie utrzymywał się kilka miesięcy. Można taki zabieg wykonywać 2-3 razy w roku w odstępach 4-6 miesięcy.

 

Więcej informacji szukaj na: oscommerce2.pl

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

10 lutego 2021

Hurom Alpha: żyj zdrowo i pij świeżo wyciskane soki!

Wyciskarka Hurom Alpha to doskonały wybór dla całych rodzin. To właśnie dzięki tej wyciskarce...
7 stycznia 2021

Nowy Rok – nowe postanowienia... ale tym razem realne do spełniania. Krótki poradnik, co warto...

​Co roku wielu z nas robi sobie postanowienia, ale z tymi postanowieniami jest tak, a nie inaczej...
3 listopada 2020

3 ciekawe sposoby na spędzanie jesiennych popołudni, czyli nie siedź w domu, wyjdź na zewnątrz!

Jesienią dni stają się coraz krótsze, a i często narzekamy na gorsze samopoczucie...