Zdrowie
7 stycznia 2021

Nowy Rok – nowe postanowienia... ale tym razem realne do spełniania. Krótki poradnik, co warto zaplanować i jak osiągnąć cel

​Co roku wielu z nas robi sobie postanowienia, ale z tymi postanowieniami jest tak, a nie inaczej i zwyczajnie jakoś ich nie realizujemy. Jedną z przyczyn i chyba tą najważniejszą jest to, iż często wybieramy dla siebie takie postanowienia, które są mało realne do spełnienia, bo jeżeli chce się przebiec maraton, pół roku na przygotowania może nie wystarczyć, biorąc pod uwagę fakt, że męczymy się wchodząc na 3 piętro. Dlatego też zachęcamy Was do wybrania takich postanowień, które można zrealizować i osiągnąć cel. W tym poradniku przedstawimy Wam kilka, które naszym zdaniem są naprawdę dobre, ba, są świetne.

Małe aktywności – duże efekty

Jeżeli nie jesteście bardzo aktywni fizycznie, to Waszych postanowień nie możecie zaczynać niejako z "grubej rury", czyli od planowania przebiegnięcia maratonu, bo to missiom impossible. Nie będziemy Was okłamywać i twierdzić, że chcieć to móc, bo tak wcale nie jest, można chcieć i to bardzo przebiec maraton, ale aby to się udało należy ćwiczyć, dużo ćwiczyć i regularnie trenować. Dlatego też lepiej wybrać inne aktywności, które dają dużo frajdy, a przy tym da się radę. Zatem warto wybrać choćby wycieczki rowerowe, ale nie byle jakie, bo wycieczki na rowerach górskich, które możecie odbywać w parach czy nawet ze znajomymi. Oczywiście na samym początku nie warto wybierać bardzo trudnych tras, lecz lekkie, może takie z kilkoma wzniesieniami, a dopiero potem, gdy już potrenujecie, warto postawić na trasy bardziej wymagające. Rower to gwarantowana frazja i jazda na rowerach typu góral sprawi każdemu wiele frajdy, ale i da wiele adrenaliny. 

Zdrowe jedzenie ma duże znaczenie

Zastanówcie się ile razy w ciągu roku przechodziliście na dietę i ile razy udało się Wam osiągnąć zamierzony efekt. No właśnie, mało komu udaje się wytrwać na diecie, bo większość z nas źle do tego podchodzi, a wystarczy tak niewiele, czyli należy nie odchudzać się lecz zmienić nawyki żywieniowe. Małymi krokami czy nawet kroczkami można dojść do celu. Zatem na samym początku należy wyeliminować z diety jedzenie śmieciowe, następnie napoje gazowe, a wino zamienić na wariant bezalkoholowy. Takie drobne zmiany przyniosą każdemu dobre efekty. 

Zrób coś dla siebie

Czasem jesteśmy tak zapracowani i zajmujemy się tak wieloma rzeczami, że zwyczajnie zapominamy o sobie. Ten problem wbrew pozorom dotyczy wielu osób. Dlatego też naszym kolejnym postanowieniem, które łatwo i szybko możemy zrealizować jest zrobienie czegoś dla siebie, a więc każdego dnia należy znaleźć choć 15 minut, tylko dla siebie, podczas których można napić się gorącej czekolady i poprzeglądać magazyn modowy, albo wziąć gorącą kąpiel i posłuchać podcastu Okuniewskiej. Choć 15 minut to niewiele, ale jednak gwarantujmy, że odczujecie tę różnicę i czas tylko dla siebie sprawi, że naładujecie baterie i będziecie gotowi na kolejne wyzwania dnia codziennego, a więc prace, sprzątanie, gotowanie i opiekę nad dziećmi – tymi ludzkimi bądź czworonożnymi. 

Zaplanuj marzenie

Skoro było już o rzeczach, które stosunkowo łatwo zrealizować, to czas przejść do tych trudniejszych, ale nadal bardzo możliwych, a więc czas pomyśleć o spełnianiu swoich marzeń. Każdy z nas ma coś co chciałby zrobić, ale zawsze jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia i owe marzenia przekładamy z roku na rok. Takim marzeniem może być wyjście tylko z partnerem czy partnerką do kina, tak zupełnie free i bez dzieci, ale może to być wybranie się na wycieczkę do muzeum, by przez cały dzień podziwiać eksponty, zachwycać się sztuką, nie słysząc ciągle powtarzanych słów typu "długo jeszcze" bądź też "ale nudno". Pamiętajcie, że nie musicie ciągle myśleć o innych, bo czas pomyśleć też o sobie. Zatem zaplanujcie jeden cel, który chcecie zrealizować, nawet jeżeli dla pozostałych wydaje się on trywialny, a następnie go realizujcie. Nawet wycieczka solo, gdy macie rodzinę i dzieci nie jest niczym złym, bo matka też człowiek, wszak dzieci ojca też mają i ojciec ma także obowiązek zajmowania się potomstwem.

Oto kilka naszych propozycji, które warto zrealizować. Zastanówcie się więc, co sprawia Wam przyjemność i na co macie ochotę, a następnie nie bójcie się realizować swoich pragnień, bo macie do tego prawo.

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

16 października 2023

Psychoterapia online

Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z możliwości terapii online, mogą...
21 sierpnia 2022

Klinika okulistyczna Gdańsk

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, jaki posiadamy. Należy o niego zadbać...
30 maja 2022

Jakie kosmetyki do stóp sprawdzą się latem?

W letnim czasie stopy są wizytówką każdego człowieka. Na nie zakładamy ładne sandałki...