Trening i ćwiczenia
29 lipca 2019

Myślisz nad zakupem bieżni, ale nie wiesz, czy warto? Dowiedz się, jakie są jej zalety!

Bieganie to bardzo dobry sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki i poprawę kondycji fizycznej. Z różnych przyczyn nie zawsze trening na świeżym powietrzu jest dla nas odpowiedni i wtedy do gry wchodzi bieżnia. Postaramy się wskazać najważniejsze zalety tego urządzenia.

Uniezależnienie się od warunków pogodowych

Jedną z najważniejszych zalet bieżni do użytku domowego jest to, że bez przeszkód można z niej korzystać bez względu na warunki pogodowe. Trzeba mieć bowiem sporo zaparcia w sobie, aby w srogie zimy czy upalne lato, wyjść na zewnątrz pobiegać. Abstrahując od związanego z tym dyskomfortu, w niektórych przypadkach może być to nawet szkodliwe dla naszego zdrowia. W tej sytuacji ratunkiem jest bieżnia, dzięki której nie musisz rezygnować z zaplanowanego treningu ze względu na niesprzyjającą aurę. Do tego dochodzi pozbycie się problemu związanego z ochroną ciała przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: w domu nie musisz się martwić o palące słońce i skrajne temperatury, dlatego wystarczą Ci w zupełności zwykłe spodenki, koszulka i sportowe obuwie. 

Możliwość ćwiczenia o każdej porze

Drugą ważną korzyścią wynikającą z posiadania własnej bieżni w domu, jest to, że można zapomnieć o oblężonym sprzęcie na siłowni.  Moda na aktywny tryb życia ma się dobrze, a co za tym idzie, coraz więcej osób ćwiczy właśnie na siłowniach. W domu możesz zapomnieć o minusach tego rozwiązania - z ulubioną muzyką, w ciszy czy włączonym telewizorze - ćwiczysz, jak tylko masz ochotę!

Najbardziej lubisz biegać w nocy lub o świecie, ale martwisz się o swoje bezpieczeństwo? A może  w Twojej okolicy brakuje miejsc do ćwiczeń, a bieganie wzdłuż ruchliwej ulicy nie należy do najprzyjemniejszych doznań? W takiej sytuacji bieżnia jest idealnym pomysłem!

Dostosowanie ćwiczeń do własnych potrzeb

Wybierając ćwiczenia na bieżni, możemy bez większego trudu znaleźć program, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Znudziło Cię bieganie po płaskiej powierzchni? Ustaw na bieżni większy kąt nachylenia. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku ćwiczeń na świeżym powietrzu, bieżnia nie jest równoznaczna z koniecznością samego biegania. Masz gorszy dzień, jesteś świeżo po kontuzji, a może Twój stan zdrowia nie pozwala Ci na forsowne treningi? Wybierz spokojny trucht lub marsz. Sprzęt ten umożliwia także bezproblemowe monitorowanie tętna, przebytych kilometrów i spalania kalorii. 

Ćwiczenia na bieżni to rewelacyjny sposób na zadbanie o swoje ciało i ducha, ponieważ ruch poprawia samopoczucie!

 

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...