Trening i ćwiczenia
2 czerwca 2017

Trenujesz w terenie? Pamiętaj o bezpieczeństwie i odblaskach!

Podczas codziennych treningów na ogół myślimy o efektach naszych działań – czy dziś damy radę więcej przejechać albo czy uzyskamy lepszy czas biegu. Dużo rzadziej zastanawiamy się, czy aby na pewno jesteśmy w pełni bezpieczni – chociażby na drodze! A przecież zapewnienie bezpieczeństwa jest bardzo proste – wystarczy wyposażyć się w odblaski.

Bezpieczeństwo w trakcie treningów – na co zwrócić uwagę?

Wieczorne bieganie czy jazda rowerem to doskonały sposób na uzyskanie szczupłej i sportowej sylwetki, a także poprawienie ogólnej kondycji. Jednak wychodząc z domu zawsze powinniśmy się zastanowić, czy nasze działania są w pełni bezpieczne dla nas i otoczenia. Niestety statystyki są dla nas nieubłagane i liczba wypadków komunikacyjnych dowodzi, że o bezpieczeństwo dbamy słabo – zarówno za kierownicą samochodu, motocykla, roweru, jak i idąc pieszo.

Jeżdżąc na rowerze czy biegając warto przede wszystkim pamiętać, że nasz trening nie jest najważniejszy. Na pewno więc nic się nie stanie, jeśli zatrzymamy się na moment przed przejściem dla pieszych czy przejazdem kolejowym, by upewnić się, że nie wbiegamy pod samochód czy pociąg. Warto też jadąc rowerem pamiętać o przepisach ruchu drogowego i fakcie, że zatłoczony chodnik nie nadaje się do szybkiej jazdy. Wreszcie koniecznym jest korzystanie z odblasków – pozwalają one bowiem na szybsze zauważenie nas przez kierujących pojazdami i odpowiednia reakcję – mówi specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

Idealne odblaski do biegania i na rower

Bardzo ważną rolę w bezpieczeństwie podczas treningów odgrywają na pewno odblaski. Te proste i niezawodne gadżety doskonale poprawiają naszą widoczność na drodze względem innych użytkowników. Co nie mniej ważne, zakup odblasków nie wiąże się z żadnymi nadzwyczajnymi wydatkami – najprostsze, a jednocześnie skuteczne opaski czy zawieszki kosztują bowiem kilka złotych. Jednak czy wszystkie odblaski sprawdzą się na rowerze lub podczas biegania?

Odblaski używane podczas treningów muszą spełniać dwie role. Oczywiście przede wszystkim muszą odbijać światło, jednak równie ważne jest to, by nie przeszkadzały one w ćwiczeniach. Dlatego też niejako z miejsca musimy odrzucić wszelkie zawieszki czy inne luźne gadżety odblaskowe. Dużo lepszym rozwiązaniem będą opaski samozaciskające się, które gwarantują dobre trzymanie się nogi czy ręki oraz nie krępują ruchów. Innym dobrym rozwiązaniem będzie na pewno chroniąca dodatkowo przed słońcem czy wiatrem odblaskowa czapeczka z daszkiem. Warto oczywiście wspomnieć też o różnego rodzaju odzieży, kamizelkach czy szelkach odblaskowych. Dają one bardzo dobre efekty, ściśle trzymają się ciała oraz w niektórych wariantach chronią przed deszczem czy zimnem – dodaje specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

Wylewając pot na treningach chcemy osiągnąć wiele – zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję czy przełamać własne słabości. W pogoni za celem warto jednak zadbać o nasze bezpieczeństwo – by móc się cieszyć wynikami.

Chcesz się przekonać, że odblaski są skuteczne? Obejrzyj filmik:

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

13 maja 2021

Jakie spodnie na rower? Poradnik dla mężczyzny

Wychodząc na rower, bez względu na to, czy jeździmy amatorsko, czy zawodowo, powinniśmy zadbać...
22 kwietnia 2021

Hantle, sztangi i inne obciążenia – zaczynamy trening siłowy w domu

Chcesz zacząć treningi, ale nie masz ochoty wybierać się na siłownię? Bez obaw, w domu...
14 kwietnia 2021

Jak często można wykonywać trening EMS dla tych samych grup mięśniowych?

EMS, czyli Elektryczna Stymulacja Mięśni to rodzaj urządzenia do poprawy kondycji, które...