Trening i ćwiczenia
6 maja 2022

Niezawodny sprzęt na Twojej siłowni

Zakup sprzętu na siłownię jest dużą inwestycją, która zwraca się najwcześniej po kilku miesiącach. Wybór bieżni, rowerków czy sprzętu siłowego sprawia niemałe problemy z uwagi na ogromny wybór. Czym się kierować przy zakupie sprzętu, by na siłowni pojawiły się urządzenia, które przetrwają lata intensywnych treningów?

Alternatywa dla kosztownej inwestycji

Ceny urządzeń na siłownię bywają zaporowe. Prawdziwy problem pojawia się w momencie, gdy trzeba kupić po kilka sztuk tego samego sprzętu. Wówczas można mówić o bardzo poważnych wydatkach.

Rozsądnym rozwiązaniem z tej sytuacji może być zakup sprzętu regenerowanego. Taka inwestycja zapewni profesjonalne wyposażenie siłowni, pozwalając zaoszczędzić sporo pieniędzy. Właściciele klubów fitness dość nieufnie podchodzą do tematu, a źródłem tego jest niewiedza.

Każdy sprzęt podlega regeneracji

Bez względu na to, czy nastąpi awaria bieżni, dojdzie do uszkodzenia rowerku lub orbitreka, nie ma potrzeby kupowania nowego sprzętu. Praktycznie każde urządzenie można zregenerować. Wszystko dzięki producentom markowych urządzeń na siłownię, którzy w swojej ofercie mają oryginalne zamienniki uszkodzonych części.

Serwisowanie uszkodzonych maszyn polega wówczas na wymianie wyeksploatowanych części, gwarantując długą żywotność. Takie usługi świadczy firma Total Fitness Concept, która jest też producentem i dystrybutorem sprzętu oraz akcesoriów treningowych.

Jak wygląda regeneracja?

Regularny przegląd urządzeń na siłownię pozwoli utrzymać je w dobrym stanie. Co jakiś czas warto jednak poddać maszyny regeneracji, by można cieszyć się nimi na siłowni jeszcze dłużej.

Proces regeneracji polega na rozkręceniu urządzenia i dokładnym wyczyszczeniu wszystkich części. Poszczególne elementy są odświeżane poprzez usuwanie pyłów i zanieczyszczeń z ich powierzchni. Jeśli zachodzi taka potrzeba, następuje wymiana części, które uległy uszkodzeniu, awarii lub wyeksploatowaniu. Dokładnemu sprawdzeniu podlegają również podzespoły elektroniczne.

Przywrócić sprawność urządzeniom na siłownię

Profesjonalne wyposażenie siłowni kosztuje mnóstwo pieniędzy, co automatycznie wymusza dbałość o zakupiony sprzęt. Szczegółowy przegląd pozwoli zawczasu ograniczyć częstotliwość awarii i ewentualnych uszkodzeń, które naprawione w porę pozwolą ograniczyć środki wydawane na kosztowne usługi.

Firma Total Fitness Concept stacjonuje w Krakowie, gdzie pełni usługi serwisowe. Klient może na własny koszt dostarczyć sprzęt lub dokonują tego pracownicy firmy, odbierając urządzenie bezpośrednio spod wskazanego adresu. Klient ma też możliwość zamówienia personalizacji sprzętu. W skład takiej usługi wchodzi między innymi pokrycie niektórych części urządzenia lakierem w wybranym kolorze, wykonanie zabiegów graficznych czy branding. Gotowa maszyna – z logo siłowni lub dowolnym projektem – będzie idealnie prezentować się w siłowni, budując wizerunek jej właścicieli.

Firma Total Fitness Concept ma w swojej ofercie zarówno maszyny nowe, jak i regenerowane, jest także właścicielem marki Apus Sports sprzedającej akcesoria fitness.

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

27 marca 2024

Jaki wybrać zegarek do biegania?

Bieganie to sport, który staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego – jest to...
4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...