Trening i ćwiczenia
11 września 2017

Zaawansowana odzież treningowa

Odpowiednia dieta połączona z naszą aktywnością treningową przekłada się na uzyskanie szczupłej sylwetki oraz zaplanowanej wagi. Istnieje też szereg czynników, które ten proces mogą ulepszyć a wśród nich jest dobór odpowiedniego obuwia i odzieży treningowej. Co kupić i co warto wiedzieć, zanim rozpoczniemy treningi? Idealny dobrany strój treningowy powinien przede wszystkim być wygody i funkcjonalny. Trzeba zastanowić się jak dobrać ten odpowiedni tak, aby był komfortowy i jednocześnie przyjazny naszemu organizmowi i ciału.

Firma Nike od lat jest liderem w dziedzinie odzieży i obuwia treningowego. Znana jest z tego że, pierwsza wprowadziła na rynek podeszwę amortyzującą wstrząsy, która ułatwia również wybicie podczas różnych aktywności fizycznych.

 Dobrym przykładem na zaawansowane projekty poprawiające jakość treningów i wyników sportowych jest linia Nike PRO. To specjalistyczna odzież o zupełnie nowych możliwościach. Produkty tej kategorii wspierają układ naczyń włosowatych skóry co poprawia szybkość zachodzących tam procesów bio-fizycznych, na przykład: dyfuzji gazowej, termoregulacji oraz wymiany substratów i produktów przemian energetycznych.

Innowacyjność w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, to jedna z podstawowych zasad Nike.

Istotnym powodem, dla którego jesteśmy gotowi zdecydować się na zakup obuwia oraz odzieży treningowej jest fakt, że firma dba nie tylko o jakość, ale również wizualny i estetyczny wygląd swoich produktów. Stają się elementami mody i przez to tak przyciągają  pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Projektanci Nike znają się na swojej pracy.

Istnieje przeświadczenie, że odzież firmowa lub inaczej zwana markową  jest bardzo droga, jednak można sporo zaoszczędzić, jeżeli poszuka się ciekawych promocji w sklepach internetowych lub skorzysta z kodów i kuponów rabatowych.  Tak samo jest w przypadku produktów Nike, można znaleźć w Internecie pewne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporą sumę. A wszystko dzięki działaniom promocyjnym, które oferują produkty w niższych a przez to atrakcyjniejszych cenach.

Od momentu w którym podjęliśmy decyzję o poprawie naszej sylwetki lub po prostu stanu zdrowia, przechodzimy przez różne dylematy i podejmujemy trudne decyzje, takie jak: rodzaj diety, forma aktywności, dobór odzieży. Wszystko to musimy dostosować do naszych możliwości finansowych, dlatego jako świadomi konsumenci szukamy informacji w tak zwanych nowych mediach. Pomaga to nam w skutecznym realizowaniu naszych celów.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

20 stycznia 2021

Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkującego biegacza

Mówią, że sport, to zdrowie i ma to ogromne przełożenie w praktyce. Jednym ze sposobów...
13 listopada 2020

Kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, czym się różnią i kiedy wybrać dany rodzaj kamizelki?

Okres wakacyjny jest najbardziej wyczekiwaniem czasem w ciągu całego roku. Wiele osób...
29 czerwca 2020

Na siłownię z audiobookiem

Od kilku dni siłownie i kluby fitness przeżywają prawdziwy renesans. Ponownie otwarte po...