Trening i ćwiczenia
24 stycznia 2020

Sklep sportowy - jak znaleźć najlepszą ofertę?

Żyjemy w czasach, kiedy kultura fizyczna i dbałość o nią stało się jednym z najważniejszych aspektów higieny psychicznej, ale również jedną z kluczowych części składowych życia kulturalno-towarzyskiego. Oprócz tego co i z jakim efektem trenujemy, coraz bardziej istotne staje się to gdzie, w czym i jakim sprzętem trenujemy. Odeszliśmy już od czasów starożytnych, gdzie rzeźby ukazujące sportowców przedstawiały nagie postacie o regularnych, muskularnych kształtach. Branża sklepów sportowych to jedna z prężniej rozwijających się gałęzi rynku, która w 2019 roku wygenerowała aż 10 miliardów złotych wartości dodanej. Biznes sportowy znacznie nakręcają media społecznościowe, w których czołowe gwiazdy sportu i show-biznesu reklamują znane marki. Idąc na siłownię wzrok przykuwają kolorowe stroje osób biegających na bieżni obok, rozglądając się po sklepach dostajesz oczopląsu od ilości butów sportowych, a bardziej od ich koloru kręci Ci się w głowie od kwot na metkach? Postaramy się podpowiedzieć jak znaleźć najlepszą ofertę, nie wydać miliona dolarów, a jednocześnie kupić rzeczy, o których marzysz.

Stacjonarny, a internetowy sklep sportowy

Sklepy z wyposażeniem sportowym możemy podzielić na stacjonarne i internetowe. Każdy z nich ma zalety i wady, które postaramy się podsumować. Stacjonarny sklep sportowy to zdecydowane najlepsze rozwiązanie dla osób, które lubią dotknąć i sprawdzić produkt przed zakupem. Termiczna koszulka jednej marki może mieć zdecydowanie przyjemniejszy materiał od innej marki. Hantle dwóch różnych firm, mimo tej samej wagi, mogą zupełnie inaczej leżeć w ręku, co będzie znacznie przekładać się na komfort w trakcie ćwiczeń. Nie da się jednak ukryć, że na niewielkiej powierzchni trudno zmieścić cały asortyment produktów w bogatej gamie kolorystycznej. I tu na ratunek przychodzą sklepy internetowe! Myślisz, że niebieskie legginsy nie pasują do Twojej urody - żaden problem, w sklepie internetowym znajdziesz te same w kilku innych kolorach. Szeroki asortyment oferowany przez sklepy tego rodzaju sprawdza się również w przypadku większych zakupów, możesz skomponować swój koszyk zakupów, a przy tym oszczędzić czas, bo wszystko zostanie dostarczone "pod drzwi". Tylko jak zrobić, żeby "wilk był syty i owca cała"? Jak wygodnie kupić rzeczy w sklepie internetowym i nie zawieść się na jakości? Polecamy rozejrzeć się po sklepach stacjonarnych, a potem zamówić wybrane rzeczy przez Internet.  

Najlepsza cena

W poszukiwaniu najlepszej ceny rekomendujemy skorzystać z wielu narzędzi jakie oferuje Internet. Porównywarki są powszechnie dostępne i z powodzeniem minimalizują koszty, jak i czas poszukiwań. Dzięki nim z powodzeniem znajdziesz pożądany produkt w konkurencyjnej cenie. Dodatkowo, jeśli od dłuższego czasu planujesz kupić np. nowe buty do biegania, orbitrek, narty, bieżnię czy rower treningowy radzimy poczekać do końca sezonu lub tzw. mid-season sale i skorzystać z wyprzedaży. Sklepy wyzbywają się wtedy asortymentu i jeśli tylko dobrze poszukasz możesz kupić wymarzoną rzecz nawet o kilkadziesiąt procent taniej. 

Nie samą ceną sklepy stoją

W rankingu przeprowadzonym dla jednego z największych portali zbierających opinie konsumenckie dokonano podsumowania cech jakimi powinien charakteryzować się idealny sklep sportowy. Oprócz ceny, na opinie konsumentów wpływa jakość i poziom obsługi klienta, szybkość realizacji zamówienia oraz jakość zapakowania sprzedawanego produktu. Podsumowując, najlepszy sklep to niekoniecznie najniższa cena, mimo że zapewne pomyślałeś tak czytając nagłówek artykułu. Czasem cenniejszy jest czas, który możesz poświęcić na coś innego lub merytoryczna wiedza personelu. Planując zakupy wyznacz priorytety i skrupulatnie trzymaj się planu. Jeśli będziesz zadowolony z pewnością wrócisz do sklepu, który wybrałeś poprzednio.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

4 listopada 2023

Dobry zegarek sportowy do treningu - jaki wybrać?

Zegarek sportowy to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zegarka tradycyjnego z...
2 września 2023

Akcesoria do roweru: Udoskonal swoje podróże

Rower to nie tylko środek transportu, ale także pasja wielu osób. jeśli jesteś miłośnikiem...
13 września 2022

Czy martwy ciąg z gumami to dobre ćwiczenie?

Martwy ciąg z gumami to ćwiczenie siłowe z użyciem sprzętu, który kiedyś zarezerwowany...