Hobby
6 kwietnia 2022

Moda na najważniejszy dzień życia

Gdy chodzi o wybór odpowiedniej sukni ślubnej to na pewno jest spore wyzwanie dla panny młodej. Często bowiem z jednej strony stoi piękno kreacji, z drugiej zaś bardzo ważną kwestią jest także wygoda poruszania się w wybranym stroju. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także kwestia właściwego jej dopasowania do sylwetki kobiety czy nawet jej wieku.

Wygoda przede wszystkim

Większość kobiet, które stoją przed wyborem swojej sukni ślubnej jako jeden z ważniejszych czynników wskazują przede wszystkim wygodę. W końcu w wybranej kreacji panna młoda spędzi przynajmniej kilka godzin i elementy, które mogą wpływać na to niekorzystnie mogą sprawiać, że zmienią zdanie odnośnie pierwszego modelu, który im się spodobał. Gorsety czy usztywnienia, jeśli nie zostaną odpowiednio dobrane, mogą z najpiękniejszego dnia życia uczynić kilka godzin męki. Dlatego jeśli ktoś decyduje się na takie właśnie modele, powinien przede wszystkim sprawdzić wygodę poruszania się w wybranej kreacji. W przypadku sukien mocno dopasowanych i usztywnianych najlepszym wyjściem, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę jest uszycie ich na indywidualne zamówienie. Wówczas wszystkie elementy będą idealnie dopasowane do sylwetki, zapewniają swobodę ruchów. Jednak szycie sukni na indywidualne zamówienie to spory wydatek, na pewno znacznie większy niż kupno gotowej sukni. Jeśli więc kobieta ze względu na ograniczony budżet chce wybrać taką suknię spośród gotowych modeli, powinna przeznaczyć na jej przymiarkę odpowiednio dużo czasu. Należy sprawdzić, czy nie utrudnia ona ruchów podczas siadania, wstawania czy tańca. Warto również sprawdzić, czy jest możliwość wykonania ewentualnych niewielkich przeróbek w sytuacji, gdy w pewnych miejscach suknia nie będzie leżeć idealnie.

Lekkie i zwiewne

Obecnie wiele kobiet wybierając suknie ślubne (Warszawa) wybiera modele lekkie i zwiewne, dzięki czemu na pewno nie mogą narzekać na brak wygody. Ponadto widać wyraźnie, że w kwestii trendów ślubnych prostota dobywa sobie coraz więcej zwolenniczek. Panie bardzo chętnie wybierają modele, które są pozbawione zbyt dużej ilości ozdób uważając że one same są idealną ozdobą tej sukni. Zwiewne modele, bardzo często z delikatnych tkanin zapewniają swobodę oddychania skóry, gdyż często są znacznie bardziej przewiewne. Sprawdza się to przede wszystkim na tych uroczystościach, które odbywają się w gorące letnie dni. Takie fasony sukni często wybierają panie o pełniejszych kształtach, bowiem mogą liczyć na to, że pomogą one ukryć pewne niedoskonałości figury. Wybierając sukienkę na ślub niektóre panie mają już wyraźnie określoną wizję ich wymarzonej kreacji i starają się znaleźć taką, która jak najbardziej jest do niej zbliżona. Niektóre zaś nie są pewne, jaki fason wybrać, dlatego starają się przymierzyć przynajmniej kilka sukienek, zanim wybiorą tą jedyną, którą założą w dniu ślubu. Na pewno na przymiarkę sukni warto sobie zarezerwować odpowiednio duża ilość czasu, tylko wtedy bowiem można je przymierzyć, poruszać się w nich czy sprawdzić z jakiego materiału są wykonane. dobrze jest poprosić o poradę kogoś zaufanego, na przykład przyjaciółkę, która porówna wygląd w różnych kreacjach i pomoże wybrać najlepszą.

Artykuł partnera

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

26 października 2023

Jak dobrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to sport, który nie uznaje półśrodków. Zwycięska drużyna może być tylko...
11 sierpnia 2023

Gdzie szukać wiadomości ze świata sportu?

​Jeżeli jesteś fanem sportu z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby być na bieżąco z...
19 października 2022

Dlaczego klapki są niezbędne na basenie?

​Chodzenie na basen to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu – zarówno...