Trening i ćwiczenia
22 października 2018

W trosce o sylwetkę

Obecnie żyjemy w czasach, gdy atrakcyjny wygląd znacząco wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, a nawet jak wygląda nasza sytuacja zawodowa. Poza tym w modzie jest zdrowe odżywianie, dopasowana aktywność fizyczna oraz zmiana stylu życia. Dlatego właśnie bycie fit ma tak wiele obliczy. Poza wybranym wysiłkiem fizycznym i często opieką trenera personalnego zarówno zawodowcy, jak i amatorzy sięgają po dedykowane suplementy, które pomagają dostarczyć organizmowi niezbędne składniki. Wynika to z faktu, że podczas wysiłku zapotrzebowanie na konkretne mikro i makroelementy oraz witaminy wzrasta.

Wspomagaj trening

Dedykowane suplementy i odzywki https://mass-zone.eu/ przede wszystkim zawierają odpowiednio zbilansowane składniki, które zmuszają ciało do szybszego spalania tłuszczu oraz do budowania tkanki mięśniowej. Bezpieczne produkty nie wpływają przy tym na funkcjonowanie układu hormonalnego i są bezpieczne dla organizmu w zalecanych oczywiście dawkach. Dzięki swojemu działaniu mogą znacząco wpłynąć na strukturę mięśni, ale warto podkreślić, że wspomagają trening a nie go zastępują. Dobrze dopasowane ćwiczenia rozwijają konkretne partie ciała oraz sprawiają, że uzyskujemy oczekiwany efekt. Poza tym wiele zależy od stosowanej diety. Sportowcom dedykowana jest wysokobiałkowa i wysokotłuszczowa. Odpowiednio zbilansowane pożywienie znacząco wpływa na wygląd sylwetki. Gdy decydujemy się sięgnąć po suplementy i odżywki, zawsze musimy sprawdzić ich skład oraz zawartość konkretnych składników, ponieważ warto pamiętać, że nie ma uniwersalnego preparatu dla wszystkich, a zamierzone efekty mogą pomóc nam uzyskać konkretne produkty.

Postaw na dobre suplementy

Warto przed wyborem preparatu dokładnie porozmawiać z trenerem, jakich składników nasze ciało najbardziej potrzebuje. Bardzo często w renomowanych suplementach znajdziemy synefryna, której działanie jest zbliżone do tak znanej wszystkim kofeiny. Ten składnik zwiększa się poziom energii oraz przyspiesza metabolizm, a tym samym powoduje wzrost spalania kalorii i zmniejszenie apetytu. Takie spalacze tłuszczu nie mają praktycznie żadnych skutków ubocznych. Poza tym sportowcy chętnie sięgają po preparaty z chromem. One również spalają tłuszcz, wspomagają spalanie kalorii oraz przyspieszają metabolizm. Naturalnie chrom znajdziemy w kaszy, szparagach, gruboziarnistym pieczywie oraz owocach morza. Ważnym składnikiem jest również kreatyna, która zwiększa wytrzymałość, pobudza ciało do wytężonego wysiłku, a tym samym sprawia, że mięśnie szybciej się zwiększają. Trenerzy zalecają, by po preparaty z tym składnikiem sięgać po treningu.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja
itrening.pl

Zobacz

25 czerwca 2018

Trening z wykorzystaniem masy ciała

Trenowanie bez przyrządów wykorzystują głównie własną masę ciała to doskonały sposób...
6 czerwca 2018

Szukasz osoby, która zmobilizuje Cię do ćwiczeń? Znajdź najlepszego trenera online!

​ Znalezienie osoby, który zarazi nas pasją do sportu i zmobilizuje do regularnej...
16 lutego 2018

Jak wybrać kije do nordic walking?

Nordic walking, czyli forma rekreacji polegająca na marszu z kijkami, stało się dziś...