Jaki strój do biegania?

stroj-do-biegania

Ważnym elementem składającym się na przyjemne pokonywanie kolejnych kilometrów jest odpowiednio wygodny strój.

Wybierając strój do biegania, możemy skorzystać z bogatej oferty kolorystycznej, a przy tym możemy wyglądać atrakcyjnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka drobiazgów. Początkujący biegacze najczęściej wybierają to co akurat wpadnie w ręce – może to być t-shirt i luźne spodnie dresowe. Na krótką chwilę może i wystarczy, jednak chcąc biegać regularnie, bez względu na pogodę musimy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Nic nie znaczące z początku małe otarcie od niewygodnej bluzki może stać się bolesną raną, w wyniku której stracimy ochotę na dalsze bieganie .

Chroń piersi
Piersi podczas biegania są narażone na wstrząsy, ważnym elementem stroju jest zatem idealny biustonosz, który zamortyzuje i zapewni stabilne podtrzymanie. Zdaniem specjalistów w czasie biegania piersi unoszą się do 9 cm, zatem biegnąc kilka kilometrów liczba unoszeń wynosi 70 metrów. Źle dobrany biustonosz, który nie zapewni nam stabilnego potrzymania jest przyczyną zmiany kształtu piersi, a zadbane są przecież wizytówką każdej kobiety.

Legginsy czy spodnie dresowe
Jogging zazwyczaj rozpoczynamy w luźniejszych dresach, fakt, przy krótkich dystansach nie ma to znaczenia. Nasze ruchy nic nie krępuje, więc spokojnie możemy pokonywać lekkie trasy. Inwestując jednak w idealnie przylegające legginsy, będziesz zdumiony, gdy podczas sprintów wszystko będzie na swoim miejscu, pocąc się, nie wystąpią żadne rany i otarcia w pachwinach. Jeśli ktoś krępuje się obfitych pośladków w tak obcisłym stroju lub mężczyzna uważa, że legginsy są wyjątkowo niemęskie, dobrym wyjściem z sytuacji jest założenie na legginsy szortów biegowych.

Komfortowy top
Wysokiej klasy top do biegania wykonany jest z oddychającego materiału, skóra nie poci się i nie odczuwamy wysokiej temperatury podczas gorącego dnia. Dodatkowo taki top jest wyposażony na plecach i w pachwinach specjalne siateczki, zbierające pot, a w dodatku skóra jest zabezpieczona przed wystąpieniem ran i otarć.

Ochrona dla skóry i oczu
Krem z filtrem to podstawa. W trakcie biegu nie zauważysz nawet jak słońce przypiecze ci ramiona bądź łydki. Ważne są również okulary przeciwsłoneczne z filtrem.

Dobra kurtka i skarpety
Kurtki do biegania są wyjątkowo lekkie, oddychające, odpowiednio chronią przed wiatrem oraz deszczem. Zakładając zwykłą bluzę narażamy ciało na przepocenie, a sama bluza natychmiast będzie cięższa. Ważne są też długie skarpety, które w chłodne dni będą doskonałą ochroną na ścięgno Achillesa i osłoną przed otarciami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*