Bieganie w zawodach – dlaczego warto wystartować?

bieganie-w-zawodach

Biegasz regularnie, twoja wytrzymałość od pierwszego treningu uległa diametralnej zmianie? Może chcesz spróbować swych sił w zawodach po raz pierwszy? To zdecydowanie dobry wybór. Bieganie stanie się Twoją pasją, a zawody w bieganiu staną się dla Ciebie świetną motywacją do poszerzania swojej wytrzymałości fizycznej.

Zawody w bieganiu stały się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. W wyniku liczba organizowanych imprez staje się z roku na rok coraz większa. Ludzie wreszcie zaczynają rozumieć, że zdrowie to podstawa, a aktywność fizyczna to doskonały sposób na walkę ze stresem.

Zalet wzięcia udziału w zawodach jest mnóstwo, choćby doskonały bodziec do osiągnięcia osobistego sukcesu. Konkretna data i określony dystans, sprawią, że chcemy wypaść jak najlepiej. Przed zawodami mając jasno sprecyzowany cel, chętniej znajdziemy czas na trening, aniżeli odpuścimy sobie idąc na pizzę z przyjaciółmi. Twój organizm podświadomie mobilizuje siły do rywalizacji jaka czekać będzie na zawodach. Masz poczucie, że codzienne treningi są kolejnym stopniem do osiągnięcia celu.

Biorąc udział w zawodach, w Twoim poczuciu zrodzi się potrzeba rywalizacji, mimo tremy, która również będzie towarzyszyć. Warto wykorzystać przypływ adrenaliny, która sprawi, że jesteś w stanie dać z siebie dużo więcej niż podczas codziennego treningu.

Zawody to również doskonała okazja na poznanie innych pasjonatów biegania. Kto wie, być może dobra okazja na poznanie idealnych kompanów do codziennego treningu. Na zawodach panuje bardzo miła atmosfera, ludzie są mili, otwarci i wszyscy bardzo pomocni. To również idealny sposób na nieśmiałość, w kolejnych zawodach znając kilka osób z pewnością łatwiej będzie Ci planować kolejne udziały w starcie.

Dla najlepszych oczywiście czeka upragniony medal. Czyż nie byłoby wspaniałym uczuciem otrzymanie medalu, jako nagrodę za wysiłek i trud włożony w przygotowania? Każdy z nas może się poczuć jak prawdziwy sportowiec. Posiadanie medalu to wspaniałe uczucie, a poza tym miło jest się pochwalić przed znajomymi swoim własnym sukcesem.

Jednak nie to jest tak naprawdę najważniejsze. Ważne by przełamać własny lęk przed nieznanym, podjąć wyzwanie i sprawić, by aktywność fizyczna była ważnym elementem zdrowego trybu życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*