Acai berry

Czym jest Acai Berry?
Wiele osób nie słyszało jeszcze o Acai Berry – roślinie z Amazońskiej Puszczy o bardzo pomocnych właściwościach odchudzających? Acai Berry to świetny preparat pomagający w zrzuceniu wagi, szybko oczyszcza organizm z toksyn, dodaje naszej skórze zdrowego i upragnionego młodego wyglądu. Jego udowodnione naukowo działanie to znaczące spowolnienie procesów starzenia a także wzmocniona odporność.

Owoce Acai berry (portugal. açaí, ang. acai berries) są bardzo podobne z wyglądu do winogron, aczkolwiek są mniejsze – co ciekawe zawierają pojedynczą dużą pestkę (7-10 mm średnicy) i bardzo mało miąższu. Drzewo Euterpa warzywna rodzi je dwa razy rocznie w kilku, a nawet kilkunastu gronach, zawierających od 500 do 900 jagód.
Miąższ jest popularnie wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej. W Amazonii jest wręcz podstawą diety wszystkich mieszkańców dżungli, stanowiąc wagowo do 42% ogółu pożywienia.
W położonym na północy stanie Pará miąższ jest zwykle podawany z tapioką i – w zależności od regionu – solony bądź słodzony cukrem lub miodem ( co interesujące sam nie jest słodki, posiada jednak wyróżniający te owoce aromat). W południowej Brazylii spożywa się go zazwyczaj na zimno, najczęściej z granolą, a potrawa ta nosi nazwę „açaí na tigela”. Wykorzystuje się miąższ również do produkcji lodów i napojów. Sok wyciśnięty z miąższu używany jest również do produkcji napojów alkoholowych. Od lat dziewięćdziesiątych XX wieku sok i koncentraty stały się popularnie na całym świecie, zwłaszcza w USA.